VMware Kali Linux'ta Wi-Fi yerine Ethernet gözüküyor

nevtugardic

Decipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese selamlar. Wmware workstation Pro 16'ya etik hacker eğitimi için Kali Linux son sürüm kurdum fakat bir sorunum var. Bridge connection yapsam çalışmıyor, NAT bağlantı ile Ethernet gözüküyor. Anakartım B550 GAMING Edge Wi-Fi. Wi-Fi modülü ise tümleşik Intel 160MHz AX200 Wi-Fi modülü. Sizce artıdan backtrack3 destekli USB Wi-Fi alsam sorun çözülür mü? Teşekkürler.
@GNU or NOT, @OzgunP @24099

Son düzenleme:
Merhaba,

Yanlış hatırlamıyorsam Nat ile Host'un internetini kullanabilirsiniz (bu nedenle ethernet görünüyor), Host'un internetinden ayrı bir şekilde bağlantı sağlamak istiyorsanız USB Wi-Fi adaptörü gerekiyor.

Merhaba,

Yanlış hatırlamıyorsam NAT ile Host'un internetini kullanabilirsiniz (bu nedenle Ethernet görünüyor), Host'un internetinden ayrı bir şekilde bağlantı sağlamak istiyorsanız USB Wi-Fi adaptörü gerekiyor.

Bana Wi-Fi lazım. Çünkü ethical hacking öğrendiğim için saldırı olaylarını da kavramam gerekiyor.

Bana Wi-Fi lazım. Çünkü ethical hacking öğrendiğim için saldırı olaylarını da kavramam gerekiyor.
Wi-Fi üzerinden hash toplayacaksanız, USB Wİ-Fi adaptörü olmadan bu işlemi sanal bilgisayarda yapamazsınız. Alternatif olarak sanal bilgisayar yerine doğrudan işletim sistemi olarak Kali'yi kurabilirsiniz.

Wi-Fi üzerinden hash toplayacaksanız, USB Wi-Fi adaptörü olmadan bu işlemi sanal bilgisayarda yapamazsınız. Alternatif olarak sanal bilgisayar yerine doğrudan işletim sistemi olarak Kali'yi kurabilirsiniz.

Doğrudan bilgisayara kurmayı düşünüyorum. TP-Link 722 modelini alacağım. Teşekkürler.

Doğrudan bilgisayara kurmayı düşünüyorum. TP-Link 722 modelini alacağım. Teşekkürler.
Doğrudan kuracaksanız ilave USB Wi-Fİ adaptörüne ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak elinizin altında bir Wi-Fi adaptörü olursa daha farklı denemeler de yapabilirsiniz (tamamen teorik olarak birisi ile bir bölgedeki Wi-Fi ile aynı isme sahip hotspot oluşturup, diğeri ile gerçek Wi-Fi'ın geçersiz kalması için saldırı yapabilirsiniz, tek Wi-Fi ile de yapabilirsiniz bunu, ancak 2 tanesi hızınızı artırır).

Geri
Yukarı