VMware macOS ekran çözünürlüğü nasıl boyutlandırılır?

SirYesSir

Picopat
Daha fazla  
Ekran çözünürlüğü bilgisayarım ile aynı Tools kurulumunu da yaptım.
Sorunum: Ekranım 14" olmasına rağmen sanal bilgisayarda 36" gösteriyor. Bundan dolayı pencereler çok küçük ekrandaki çoğu şeyi okumakta zorluk çekiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Ekran çözünürlüğü bilgisayarım ile aynı Tools kurulumunu da yaptım.
Sorunum: Ekranım 14" olmasına rağmen sanal bilgisayarda 36" gösteriyor. Bundan dolayı pencereler çok küçük ekrandaki çoğu şeyi okumakta zorluk çekiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
Sanal makinenin monitör ayarlarından kendi ekran çözünürlüğünüze alın.

Sanal makinenin monitör ayarlarından kendi ekran çözünürlüğünüze alın.

Hocam orada benim çözünürlük yok tam bir ayar yapamıyorum benim ekranım 14" 2K ekranım var Windows ayarlarında bu ekranı kullanırken da MacOS'daki gibi ekran küçük kalıyor Windows'un scale özelliğini kullanarak %150 ayarında kullanıyorum o zaman sorun çözülüyor ama MacOS'da böyle bir özellik yok. Sanal bilgisayar ayarında zaten işletim sistemi benim çözünürlüğümde açıyor ama görüntüyü 36" ekrana göre veriyor benim ekranım 14" görüntü çok küçük gözüküyor.

Uygulamalar içine at çalıştır. Sağ yukarıda ikonu çıkacak oradan çözünürlük seçeceksin.

Hocam sanırım Tools'larda bir sıkıntı var ekran çözünürlüğü otomatik ayarlanıyor tam benim ekranımın boyutunu alıyor hiçbir şekilde değiştiremiyorum terminale kod yazınca değişiyor ama ekranın inç oranı değişmiyor çözünürlük arttıkça inç de artıyor sanal bilgisayardaki MacOS'da monitör bağlı gözüküyor onu da değiştiremiyorum çok karışık böyle kullanılmıyor. Bilgisayarım MacBook'larla aynı boyutta olmasına rağmen ekranı 36" göstermesi çok garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı