Vmware-Mavericks açılışında hata "A fault has occurred causing a virtual CPU ..."

ManInSuit

Hectopat
Merhaba. Yaptığım aramalara rağmen bir sonuca ulaşamadığım için en sonunda üye olarak bu konuyu açıyorum. Umarım varolan bir çözümü gözden kaçırıp vaktinizi çalmıyorumdur.

VMware ile Mavericks Kurulumu Rehberi'ni takip ederek gerekli dosyaları indirip ayarları(Sanallaştırma ve Unlocker işlemleri) yaptıktan sonra kuruluma(ya da açılış) geçtiğimde hiçbir şekilde(yerli-yabancı kaynaklardan denediğim çözümleri şuan sayamıyorum) başarılı olamadım. Elma ekranını görür görmez aldığım hata mesajı şöyle:
A fault has occurred causing a virtual CPU to enter the shutdown state. If this fault had occurred outside of a virtual machine, it would have caused the physical machine to restart. The shutdown state can be reached by incorrectly configuring the virtual machine, a bug in the guest operating system, or a problem in VMware Workstation.

Click OK to restart the virtual machine or Cancel to power off the virtual machine.

Log dosyasında bu hatayla ilgili olarak şöyle deniyor:
2014-03-27T23:26:54.286+02:00| vcpu-0| I120: Triple fault.
2014-03-27T23:26:54.286+02:00| vcpu-0| I120: MsgHint: msg.monitorEvent.tripleFault
2014-03-27T23:26:54.286+02:00| vcpu-0| I120+ A fault has occurred causing a virtual CPU to enter the shutdown state. If this fault had occurred outside of a virtual machine, it would have caused the physical machine to restart. The shutdown state can be reached by incorrectly configuring the virtual machine, a bug in the guest operating system, or a problem in VMware Workstation.---------------------------------------
2014-03-27T23:26:56.870+02:00| vcpu-0| W110: MONITOR PANIC: vcpu-0:ASSERT vmcore/vmm/cpu/segment.c:694 bugNr=19580
Başta yöneticilerimiz olmak üzere yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sistem:
Gigabyte Z77X-D3H (BIOS version F9)
Intel i7 3770k
G-Skill 8gb*2 DDR3
ZOTAC - GeForce GTX 670 2gb
Windows 7 Ultimate x64 sp1

Selamın aleyküm. İşinize karışmak gibi olmasın ama bu kalitede bilgisayarımın Hdd'sini 2'e boler; bir trafa Mac, bir tarafa Pc kurarım. Yani Dualboot yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aleyküm selam. Rica ederim, cevap yazdığınız için teşekkürler. Öncelikle sanal makinede denemek istemiştim. Ama tabi yine "Murphy Kanunu" affetmedi...
  • "Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir."

Anlaşılan hiç kimsenin bu konu hakkında bilgisi yok ya da paylaşmak istemiyor. Ne yapalım sağlık olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı