Çözüldü VMWare Mojave düşük VRAM ve çözünürlük sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serdarhizal

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Y500 laptopa Mojave yükleme işlemini başarı ile gerçekleştirdim fakat ekran kartı belleği 3 MB kaldı ve çözünürlüğü yükseltemiyorum. VMware Tools'u yükledim işe yaramadı. Sanal makine ayarlarındaki kombinasyonları denedim işe yaramadı. Sebebi ne olabilir?
  • Intel i7 3630QM
  • 8 GB RAM
  • GTX 650M

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun ile bir dener misin ?

darwin.rar
İlginiz için teşekkür ederim. Yollamış olduğunuz ISO dosyasını nasıl kullanmam gerekiyor? Ne işe yarıyor?
Bunun ile bir dener misin ?

darwin.rar
Hocam yolladığınız ISO'yu mount ettim vmwaretools yüklendi. Zaten yüklemiştim ama sorun çözülmedi. Bunu ayrı iki bilgisayarda denedim. Sonuç gene aynı. VNWare tools yüklenirken engelliyor macOS bende sonra güvenlik ayarlarından izin ver diyorum. Acaba bundan mı oluyor ?

Sorunu şu şekilde çözdüm. WMWaretools yüklenirken macOS güvenlik önlemi olarak engelliyor. Sonra siz ayarları açarak izin ver diyorsunuz, yükleme tamamlanıyor. Siz bilgisayarı yeniden başlattığınızda şifreyi girdikten sonra VMWaretools denetimi güvenliğe takılıyor ve size tekrar uyarı veriyor. Böylece çözünürlüğü değiştiremiyorsunuz. Bunun için önce temiz kurulum yapın. Ayarlar > güvenlik ve gizlilik sekmesindeki listeden erişilebilirlik öğesine tıklayıp yukarıdaki yorumlarda bana verilen ISO dosyası içerisindeki install dosyasını ekleyin. Ardından mount ettiğiniz ISO doyasından WMWaretools'u yükleyin. Bilgisayarı yeniden baslatın. Zaten mouse'dan farkı göreceksiniz. Fakat bu seferde siz 1920x1080 seçtiğinizde o sizi eski çözünürlüğünüze atacak. Bunun içinde komut satırını açıp "sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plist DisplayResolutionEnabled -bool NO"" komutunu girmeli ve daha sonra bilgisayarı yeniden başlaltmalısınız. Bilgisayar açıldığında sorun çözülmüş olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı