VMware wireless problemi

dreamroma

Hectopat
Bilgisayardaki sistem Windows 8. Bilgisayarıma VMware workstation 10 kurdum. VMware uzerinden BACKTRACK 5 R3 kurdum ama bir turlu wireless çalışmıyor. Bilgisayarımın kendi wireless antenini var onu görmüyor. Ben de yeni bir tane usb wireless aldım onuda görmedi. Bilgisayarımın Windows 8 geri döndüğümde iki wirelesste de problem yok. Ne yaptıysam olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vmware bilgisayarındaki interneti sanal makine'ye aktarmak için sanal ağ denetleyicisi kurmaktadır. Ağ ve Paylaşım Merkezinden bunların aktif olduğunu kontrol et.

Devamli ayni hatayi veriyor ne yapma gerekiyor yardim edin lütfen.

Kod:
root@bt:~# airmon-ng

Interface       Chipset         Driver

root@bt:~# iwconfig
 lo no wireless extensions.
 wlan0 unassociated Nickname:"rtl_wifi"
 Mode:Auto Access Point: Not-Associated Sensitivity:0/0 
 Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
 Encryption key:off
 Power Management:off
 Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
 Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
 eth0 no wireless extensions.
root@bt:~# lsusb
 Bus 001 Device 002: ID 0bda:8172 Realtek Semiconductor Corp. RTL8191SU 802.11n WLAN Adapter

• Modell: Wireless LAN USB 2.0 Dongle | Antenne: / 80 mm / abnehmbar / RP-SMA Anschluss / 24K vergoldete Kontakte

• Schnittstelle: USB 2.0 (abwärtskompatibel zu USB 1.1) / Standards: IEEE 802.11n, 802.11g, 802.11b / Sicherheit: WEP, WPA, WPA2
  • Features: 24K vergoldete Kontakte / WiFi Protected Setup / Unterstützt schnellen 802.11n Standard / Plug & Play / kleine Bauweise
  • Datenraten: 11n: bis zu 300 Mbit/s / 11g: bis zu 54 Mbit/s / 11b: bis zu 11 Mbit/s
  • Kompatibilität: Microsoft® Windows® 7 (32/64bit), Windows® 8 (32/64bit), Windows® Vista (32/64bit), Windows® XP (32/64bit), Windows® 2000 | Mac OSx , Linux

300 Mbit/s WLAN Stick Gold Edition C103 mit abnehmbarer: Amazon.de: Elektronik

- - - Güncellendi - - -

Birde bu model uymuyorsa hangi wireless usb almam gerekiyor model ve marka olarak yazabilirmisiniz.

Ayarlar kısmından Wireless kısmına girip ayarlamaları yap. Oraya girdiğinde bir ekran resmi ver öyle yardımcı olabilirim.

Of be bir türlü yapamadım benim aldığım usb wlan Linux için uyumlu olduğunu yazıyor başka bir usb wlan alırsam oda çalışmaz ise onu da boşa almış olurum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı