VMware workstation fiziksel cihaz gibi algılıyor mu?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba. VMware üzerine Windows 10 işletim sistemi kurup, güncelleştirmeleri denetlemek istiyorum. Fakat şimdi önemli sürücüleri fiziksel cihazımın sürücülerinden mi algılıyor?

Kulağa biraz tuhaf gelmiş olabilir. Fakat Windows 10 güncelleştirmeleri denetledikten sonra normal bir şekilde çalışıyordu. Ben duraklatmıştım ve VMware yazılımını kapatmıştım direkt sonra bilgisayarımı kapatıp geri gelip açtım ve start dedim. Start dedikten sonra bir mavi ekran hatası ile karşılaştırdım. Yani sözümü şuna getirmek istiyorum ki, orada da aynı şekilde sürücülerin donanım kimliklerini indirip kurmamıza gerek var mı yoksa mesela normal cihazda tüm sürücüleri denetledik kurduk ve s orada kendisi otomatik algılıyor mu? Bunu demek istiyorum. Anlatmaya çalışıyorum.

Bu arada VMware workstation 16 Pro son sürümünü kullanmaktayım.

Bazı yerlerde ki yazılardan anlayamadım ne demek istediğinizi fakat Ayarlardan Shared Folders özelliğini kapatırsanız böyle bir şey olmaz.

Yani şöyle anlatayım durumu. Daha açıklayıcı olsun. Diyelim ben kendi bilgisayarıma format attım. Sürücüleri update üzerinde kurdum ve ya manual olarak hepsini kurdum. Kurulum bitti ve hazır hale geldi diyelim. Ondan sonra işte VMWare yazılımını kurdum ve ona da Windows 10/11 farketmez kurdum. Onda da mı aynı ayarları baştan yapmam mı gerekiyor?

Bak mesela ana bilgisayara 11 kurdum diyelim herşeyi kurdum sürücüleri ve s. Sanal makine üzerinde de sıfırdan başlıyor ya kuruluma?

Mesela illa ona da mı sıfırdan kurmam gerekicek mi?

Yani şöyle anlatayım durumu. Daha açıklayıcı olsun. Diyelim ben kendi bilgisayarıma format attım. Sürücüleri update üzerinde kurdum ve ya manual olarak hepsini kurdum. Kurulum bitti ve hazır hale geldi diyelim. Ondan sonra işte VMWare yazılımını kurdum ve ona da Windows 10/11 farketmez kurdum. Onda da mı aynı ayarları baştan yapmam mı gerekiyor?

Bak mesela ana bilgisayara 11 kurdum diyelim herşeyi kurdum sürücüleri ve s. Sanal makine üzerinde de sıfırdan başlıyor ya kuruluma?

Mesela illa ona da mı sıfırdan kurmam gerekicek mi?

Evet VMware Tools ile VMware'nin kendi sürücülerini sanal makineye kurmanız gerek.

Evet ama VMware Tools zaten otomatik çalıştırdığınız da kuruyor.
WMware Tools kendisi otomatik ana bilgisayarımdakı sürücüleri sanal makine üzerinden direkt algılıyor mu güncelleme ve s herşeyi?

Peki ya ana bilgisayarda 11 sanalda 10 kurulu ve ya tam tersine ise?

WMware Tools kendisi otomatik ana bilgisayarımdakı sürücüleri sanal makine üzerinden direkt algılıyor mu güncelleme ve s herşeyi?

Peki ya ana bilgisayarda 11 sanalda 10 kurulu ve ya tam tersine ise?

Hayır sadece VMware Tools da VMware tarafından güncel sürücüleri Tools algılıyor ve sanal makineye kuruyor. Sadece VMware'nin sunucularından algılıyor.

Hayır sadece VMware Tools da VMware tarafından güncel sürücüleri Tools algılıyor ve sanal makineye kuruyor. Sadece VMware'nin sunucularından algılıyor.
Hmm.... Her halde ona 10 ana bilgisayarıma 11 kurmadığım için algılamamış. Ben de diyorum niye ona da sıfırdan driverları kuruyorum güncelleştirmeleri yapıyorum diye. Anladım hocam teşekkürler. Yani kısacası ana bilgisayarda da 11 ve sanalda da 11 kurduysam, sanal bilgisayar kurulumunu tamamladığı zaman otomatik benim bilgisayarımdakı kurulum işlemlerini algılatıyor karşı tarafa yani sanal bilgisayara.

Hmm.... Her halde ona 10 ana bilgisayarıma 11 kurmadığım için algılamamış. Ben de diyorum niye ona da sıfırdan driverları kuruyorum güncelleştirmeleri yapıyorum diye. Anladım hocam teşekkürler. Yani kısacası ana bilgisayarda da 11 ve sanalda da 11 kurduysam, sanal bilgisayar kurulumunu tamamladığı zaman otomatik benim bilgisayarımdakı kurulum işlemlerini algılatıyor karşı tarafa yani sanal bilgisayara.

VMware'nin Easy Install özelliğinde Maalesef Windows 11 yok.

Geri
Yukarı