VMware Workstation vs VirtualBox vs Hyper-V

Hangi sanallaştırma yazılımı daha iyidir?

• Diğer (Cevap olarak yazın)

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    30
Ne yalan söyleyeyim, ben VMware'i korsan olarak kullanıyorum :D. VirtualBox gerçekten çekilecek gibi değil. Ben de "aman, en kötü ne olur ki zaten" deyip VMware'i korsan olarak kullanıyorum.

Aslında ücretsiz VMware workstation Player da mevcut fakat ben Pro sürümünü korsan olarak kullanıyorum. :D

Aynen öyle. Ben zaten sadece kod giriyorum, bu yazılımda genel kodlar mevcut ve sorunsuz etkinleştirme yapıyor. Fakat yine de korsan sayılır.

Bende sadece kod giriyorum ve etkinleştiriyorum. Mis gibi de kullanıyorum yıllardır.

VMware en iyisi. Mac kullanıyorsanız Parallels çok iyi bir seçim. Ama ben VMware tercih ediyorum.
Mac cihazları konunun dışında tutuyorum. Konu sadece Windows için çıkan sanallaştırma yazılımları üzerine.

Ancak evet, Mac cihazlarda Parallels gibi diğer çözümler de mevcut.

Mac'te ki VMware Fusion arayüzü daha basit. Windows ve Linux olan Workstation sürümlerinde işlemci ayar olayını anlayamadım bende. Normal çift çekirdek atamam lazım ama üstte ve altta iki seçenek var. Çözemedim.

Mac'te ki VMware Fusion arayüzü daha basit. Windows ve Linux olan Workstation sürümlerinde işlemci ayar olayını anlayamadım bende. Normal çift çekirdek atamam lazım ama üstte ve altta iki seçenek var. Çözemedim.
Üstteki seçenek fiziksel işlemci soketleri için, alttaki ise işlemci çekirdekleri için. Üstteki seçenek Windows Server veya Linux sunucu kurmuyorsanız 1'de kalmalı. Alttakini arttırmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı