Vodafone Fiber Cayma Bedeli

fankitonki

Kilopat
Merhaba. Taşınacağımız için interneti nakil yaptırmak için aradım. Taşınacağımız yerde Vodafone altyapısı olmadığı ve Türksat Kablonet altyapısını kullandıklarını belirttiler. Altyapı değiştiği için sözleşmeninde yenilenmesinin gerektiğini bildirdiler. İnterneti iptal ettirmek istediğimde 600-750TL arası bir cayma bedelinin çıkacağını söylediler. Sözleşmemiz iki yıllıktı. İki yıllık sözleşmelerde cayma bedelinin çıkmaması gerektiğini Tüketici Kanununda böyle bir şeyin olmadığı söyledim. Onlarda yaptığımız sözleşmelerde süre dolmadan çıkıldığında kurulum ücreti, modem ücreti, indirim ücreti vs alınabileceğini söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkürler.

Merhaba. Taşınacağımız için interneti nakil yaptırmak için aradım. Taşınacağımız yerde Vodafone altyapısı olmadığı ve Türksat Kablonet altyapısını kullandıklarını belirttiler. Altyapı değiştiği için sözleşmeninde yenilenmesinin gerektiğini bildirdiler. İnterneti iptal ettirmek istediğimde 600-750TL arası bir cayma bedelinin çıkacağını söylediler. Sözleşmemiz iki yıllıktı. İki yıllık sözleşmelerde cayma bedelinin çıkmaması gerektiğini Tüketici Kanununda böyle bir şeyin olmadığı söyledim. Onlarda yaptığımız sözleşmelerde süre dolmadan çıkıldığında kurulum ücreti, modem ücreti, indirim ücreti vs alınabileceğini söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkürler.
Tarifeni söylersen daha iyi olur. Sözleşmenin kaçıncı ayı dolu? Modemi kendin mi aldın, yoksa vodafone'den mi yolladılar?

Tarifeni söylersen daha iyi olur. Sözleşmenin kaçıncı ayı dolu? Modemi kendin mi aldın, yoksa vodafone'den mi yolladılar?
Tarife:Tabletli Vodafone Fibermax Kampanyası Eko Aile 50 Mbps Limitsiz
Kullanım Süresi:15 Ay
Modem: Vodafone yolladı
Sözleşmeyi imzaladıysanız artık çok geç. Sözleşmeye sıkıştırıyorlar çünkü dediklerini.
Açıkçası sözleşmeyi tam gözden geçiremedim. Üstünkörü inceledim bir şey bulamadım. Tekrar ayrıntılı inceleyim.

Taşındığınız yerde Vodafone'dan internet almanıza engel olacak bir durum varsa (port olmaması gibi) ücretsiz aboneliğinizi sonlandırmak zorundalar.
Ama bu dediğim hizmet veremedikleri durum için geçerli. ADSL olarak hizmet verebiliyorlarsa cayma bedeli çıkabilir.

Taşındığınız yerde Vodafone'dan internet almanıza engel olacak bir durum varsa (port olmaması gibi) ücretsiz aboneliğinizi sonlandırmak zorundalar.
Ama bu dediğim hizmet veremedikleri durum için geçerli. ADSL olarak hizmet verebiliyorlarsa cayma bedeli çıkabilir.

Engel olan bir durum yok. Kendi Vodafone Fiber altyapısı değil Türksat Kablonet üzerinden altyapı hizmeti sunuluyor. Altyapı değiştiği için sözleşmenin yenilenmesi isteniyor. Güncel sözleşmemin iki katı fiyat istendiği ve daha ucuz daha hızlı paketi olan Türksat Kablonet'e geçmeyi düşündüğüm için iptali sordum. Onlarda yukarda açıkladığım cevabı verdiler. İnternette araştırdığım kadarıyla Tüketici Hakem Heyeti kararlarında sadece indirim miktarının ödenmesini istiyormuş. Tam tatmin edici bir cevap bulamadığım için buraya sordum. Hala da alabilmiş değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı