Vodafone gani dakika paketinin çalışma mantığı nedir?

pcmağduru1

Decapat
Daha fazla  
Selam, Vodafone gani 1500 Dk paketi almayı düşünüyorum ama tam olarak nasıl çalıştığına karar veremedim.

Pakette internet kullanımınız 30 GB'a ulaştığında dakikanız biter yazıyor.
Ayrıca 1500 Dk yurt içi konuşma hakkımız oluyor.

Şimdi sorun şurada;

Paket her 20 MB kullanımda 1 dakika mı harcıyor yoksa 1500 dakika boyunca internet mi kullanabiliyoruz onu çözemedim açıkçası, aydınlatırsanız sevinirim.

• Vodafone Gani Tarifeler'de abonelerin internet kullanımı MB üzerinden değil, dakika üzerinden hesaplanıyor. Abone, sadece veri indirdiği zaman internetinden düşüyor.
Ayrıca:
  • Vodafone Gani Tarifeler'de, arka planda çalışan uygulamalar internetten yemiyor. Buna göre, 1 dakikada 100KB’ın altında veri kullanıldığı sürece 'Gani Dakika' bakiyeden düşmüyor.
Kaynak

Yani dakika ve internet kotanız aynı yerden düşüyor. Örneğin 1500 Gani pakete geçtiniz ve 10 dakika internette gezindiniz o zaman paketinizde 1490 dakika kaldı. En basit mantığıyla internet kafe işleyişine sahip, sınırlı masa açtırdınız gibi düşünün. Bu masanın 30 GB sınırı var; o 30 GB'ı ister 1 günde ye, ister 1 ayda. Toplamda 1500 dakika hakkınız var. Eğer fiyatı uygunsa evde wifi kullanan genç/çocuk/dışarıda pek işi olmayan kişiler için uygun bir paket.

Yeni konular

Geri
Yukarı