Vodafone İnternet Ping Sorunu

Kahretbhgg

Decapat
Daha fazla  
vie.valve.net koduyla tracert atarsak sunucuları ve pingi ping komutuyla sadece CS'nin en yakın sunucusuna bağlanıp pingi gösteriyor. Normalde 48 pingle oynuyordum ping testimde de 47 çıkıyordu. Bugün tracert yaparken 39 çıktı ve şaşırdım. Oyuna girdim pingim 30'lardaydı, evden çıktım 1 saat sonra döndüm ping 50 olmuş bunu nasıl düzeltirim?

78819368_440084336933635_3704781481780969472_n.png

@Silinen üye sen biliyorsundur @Ali Güngör
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    337,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
CW.net'in Vienna'ya direkt yönlendirmesi var. Oradan da NTT ile vie.valve.net'e teslim edilmiş. O yüzden düşük ping almışsınız. Ama daha sonradan NTT Sofia ve Frankfurt'u dolaşmış, öyle Vienna'ya gitmiş. Yani yönlendirme değişmiş. İki sebebi var. NTT'deki (Tier 1 Carrier) yoğunluk kaynaklı veya Vodafone'dan aldığınız IP bloklarının yönlendirmeleri farklıdır. IP bloklarından kaynaklı mı diye test etmek için Router/Modem'i kapatın 10 saniye sonra açın. Bağlandığında tekrar test edin. İstediğiniz sonucu alana kadar birkaç kez bu kapat/aç işlemine devam edin.

Bu arada oyundaki gerçek ping değerleriniz skor tablosunda yazan değildir. Net_graph 3 tablosunu açtıktan sonra görebilirsiniz. Büyük ihtimal biraz daha yüksektir.

CW.net'in Vienna'ya direkt yönlendirmesi var. Oradan da NTT ile vie.valve.net'e teslim edilmiş. O yüzden düşük ping almışsınız. Ama daha sonradan NTT Sofia ve Frankfurt'u dolaşmış, öyle Vienna'ya gitmiş. Yani yönlendirme değişmiş. İki sebebi var. NTT'deki (Tier 1 Carrier) yoğunluk kaynaklı veya Vodafone'dan aldığınız IP bloklarının yönlendirmeleri farklıdır. IP bloklarından kaynaklı mı diye test etmek için Router/Modem'i kapatın 10 saniye sonra açın. Bağlandığında tekrar test edin. İstediğiniz sonucu alana kadar birkaç kez bu kapat/aç işlemine devam edin.

Bu arada oyundaki gerçek ping değerleriniz skor tablosunda yazan değildir. Net_graph 3 tablosunu açtıktan sonra görebilirsiniz. Büyük ihtimal biraz daha yüksektir.
sağol tüm ip bloklarını denedim olmuyor pingim hep 49 oyun içi 45-49 graph da tabda 37 falandı şuan graphda 56 fln :8

reis tüm ip leri aldım düzelmiyo

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı