Vodafone mobil veri çok yavaş

Yüce Beratus

Decapat
Daha fazla  
1 hafta önce Vodafone'a geçtim internet hızı konusunda Turkcell kadar olmasa da gayet hızlı demiştiler. Önceki hattım Turkcell'di ve mobil veri hızı 70-90 Mbps arası değişiyordu. Şimdi Vodafone hattımı taktığım gün 35 küsur görmüştüm ondan sonra 6-7-8 civarı kaldı ve süreki 4.5G olmasına rağmen 30 saniye içinde 3G'ye düşüyor oradan da 2.9g(Edge)'ye düşüyor. Edge ve 3G olduğunda internet çöküyor zaten. Hattımı taşıyan kişiye ulaştım güvenli interneti kapat dedi ama baktığımda zaten kapalıydı. Şimdi nasıl hızlandırabilirim? Ayarlarda 4G, 5G VoLTE dolaşım gibi şeylerin hepsi açık.

Anladım hocam. Sorun dediğiniz gibi Vodafone kaynaklı duruyor. Şahsen Vodafone kullanırken benzer sıkıntılar yaşamıştım. Kullandığınız telefon nedir?

Çözümü yine Vodafone'da gözüküyor.

Benim de öyle çekerdi Telefon iPhone idi.

• 4.5 G açınız (İphonelar'da 4G yazıyor açıldığı halde sorun değil bu durum); telefonu kapatınız ve SIM kartı çıkarıp takınız, yeniden başlat yapınız açtıktan sonra...

• Bu şekilde düzeliyor. Bir de güvenli interneti kapatmanız gerek ekstra hız için.

(Farklı telefonlarda farklı numaralı Vodafone hatları için test yapmam sonucu benim hızın düşük olduğunu fark ettim iPhone destek ile çözdüm sorunu...)
2-10 Mbps zor görüyordu hız şu an 30-65 Mbps arası değişen hıza sahip...

1 hafta önce Vodafone'a geçtim internet hızı konusunda Turkcell kadar olmasa da gayet hızlı demiştiler. Önceki hattım Turkcell'di ve mobil veri hızı 70-90 Mbps arası değişiyordu. Şimdi Vodafone hattımı taktığım gün 35 küsur görmüştüm ondan sonra 6-7-8 civarı kaldı ve süreki 4.5G olmasına rağmen 30 saniye içinde 3G'ye düşüyor oradan da 2.9g(Edge)'ye düşüyor. Edge ve 3G olduğunda internet çöküyor zaten. Hattımı taşıyan kişiye ulaştım güvenli interneti kapat dedi ama baktığımda zaten kapalıydı. Şimdi nasıl hızlandırabilirim? Ayarlarda 4G, 5G VoLTE dolaşım gibi şeylerin hepsi açık.

Vodafone pişmanlıktır. Annem akrabamızı aradı. Ulaşamadı. Kendi telefonunun çekmediğini düşündü. Daha sonra akrabamızın eşini arayınca akrabamızın Vodafone'a geçtiğini ve çekmediğini öğrendik. Kendiside yeni geçmesine rağmen pişman olmuş.

Geri
Yukarı