Vodafone Mobil veri çok yavaş

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Konu başlıktaki ile aynı, Mobil veri aşırı yavaş. 6 kere müşteri hizmetlerini aradım. Birinde APN ayarı yapıldı, birinde kendileri bir şey yaptılar, birinde DNS ayarı yapıldı, birinde çocuk kilidi kapatıldı, birinde 5G kapatıldı derken hepsi en fazla 10-15 dakika etki etti ve tekrar internet eski haline döndü. Mobil veriyi açınca ilk 5-10sn ortalama hız, sonrasında 0.08 Mbps gösteriyor. Gerçekten rezil. Cozenler nasıl çözdü?

Aynı şekilde bende de aynı sorun var 2 senedir Vodafone kullanıyorum müşteri hizmetlerini aradım kaç kere bir sürü ayar yaptılar sonra ise telefonumda sorun var dediler 1Mbps dahi çıkmıyor hız testi yaptığımda 0.10-0.30 arası bir hız çıkıyor en yakın zaman başka operatöre geçeceğim.

Aynı şekilde bende de aynı sorun var 2 senedir Vodafone kullanıyorum müşteri hizmetlerini aradım kaç kere bir sürü ayar yaptılar sonra ise telefonumda sorun var dediler 1Mbps dahi çıkmıyor hız testi yaptığımda 0.10-0.30 arası bir hız çıkıyor en yakın zaman başka operatöre geçeceğim.
İnternetinizi 4.5G, destekliyorsa 5G yapmanızı öneririm. 3G ya da 2G artık günümüzde yavaş maalesef.

Vodafone böyle. Yapabileceğiniz enn ufak bir şey yok. Çünkü 4.5G ihalesinde hiç yatırım yapmadılar ve rezil rüsva bir 4.5G hizmeti veriyorlar çoğu yerde. 5Mbps görürseniz şükredin Vodafone'da.

İnternetinizi 4.5G, destekliyorsa 5G yapmanızı öneririm. 3G ya da 2G artık günümüzde yavaş maalesef.
5G sadece belirli sahalarda var ki, İstanbul Havalimanı gibi. 5G'yi etkinleştirmek bu nedenle hiçbir etki etmeyecek cihaz uyumlu olsa bile.

Vodafone böyle. Yapabileceğiniz enn ufak bir şey yok. Çünkü 4.5G ihalesinde hiç yatırım yapmadılar ve rezil rüsva bir 4.5G hizmeti veriyorlar çoğu yerde. 5Mbps görürseniz şükredin Vodafone'da.

5G sadece belirli sahalarda var ki, İstanbul Havalimanı gibi. 5G'yi etkinleştirmek bu nedenle hiçbir etki etmeyecek cihaz uyumlu olsa bile.
Vodafone kullanıcısıydım ve 4.5G kullanırken sorun çıkmıyordu. Yeni gelen bir sıkıntıdır herhalde. (Önerim kesinlikle Turkcell ya da Türk Telekom'un Prime paketleri.)

Vodafone kullanıcısıydım ve 4.5G kullanırken sorun çıkmıyordu. Yeni gelen bir sıkıntıdır herhalde. (Önerim kesinlikle Turkcell ya da Türk Telekom'un Prime paketleri.)
Yeni gelen bir sıkıntı değil. Bölgesel olarak şanslı olabilirsiniz ama Vodafone Türkiye'nin %90'ında rezalet. Ben bile yazlığa gittiğimde Turkcell 70Mbps verirken Vodafone 0.08Mbps veriyordu. Türk Telekom ise 40Mbps civarındaydı. Ki Vodafone çoğu yerde böyle. Bunun sebebi 4.5G ihalesinde yatırım yapmadılar. Hep kapasitesi düşük olan 800 bandından baz istasyonlarini aldılar. Turkcell ve Türk Telekom yatırımlarının ekmeğini yerken Vodafone Türkiye piyasasını hiç ciddiye almadı. Doğru düzgün yatırım yapmadı. Hala TelSim'den kalma dandik altyapıyı kullanıyorlar.

Geri
Yukarı