Vodafone Redbox nasıldır?

Kotanız biterse belirli bir ücret karşılığında tekrar yenileyebiliyorsunuz diye biliyorum yine de müşteri hizmetlerine sorun lütfen. Pinginizi telefonunuzdan hız testi yaparak öğrenebilirsiniz. Eğer 50'nin altına çıkarsa sorun olacağını zannetmiyorum.
redbox'ı en fazla kullanacağınız adreste 4.5g destekli bir vodafone hat ve telefon ile speedtest yapın. test yaparken bölgenize en yakın vodafone tr sunucusunu seçmeyi unutmayın. ping değişkenlik gösterebiliyor. eğer dibinizde vf'nin baz istasyonu yoksa 90mbpsyi geçemezsiniz. varsa bile genelde 20-30mbps hız alırsınız şehir merkezinde. eğer yakınınıza baz istasyonu lazımda 542'yi arayıp kapsama sorununuzu iletebilir, sokağınıza vf'nin siyah verici kutularından konulmasını talep edebilirsiniz.
Sunucuyu nasıl seçeceğim ki?

Sunucuyu nasıl seçeceğim ki?
ilgili telefona speedtest by ookla uygulamasını indiriniz. konum ayarınız yüksek doğrulukta ve açıkken mavi renkte yazısı olan sunucu seçeneği var. pcden gösteriyorum kusura bakmayın. mavi yazılı yere tıkladığınızda size en yakın ve en iyi sunucular listelenecek oradan şehrinizdeki veya şehrinize en yakın vodafone sunucusunu seçin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (78).png
    Ekran Görüntüsü (78).png
    77,9 KB · Görüntüleme: 319
  • Ekran Görüntüsü (79).png
    Ekran Görüntüsü (79).png
    49,6 KB · Görüntüleme: 275
Kotanız biterse belirli bir ücret karşılığında tekrar yenileyebiliyorsunuz diye biliyorum yine de müşteri hizmetlerine sorun lütfen. Pinginizi telefonunuzdan hız testi yaparak öğrenebilirsiniz. Eğer 50'nin altına çıkarsa sorun olacağını zannetmiyorum.

Ping 31 çıktı ama dowland 4 Mbps çıktı ben 4 Mbps için mi 100 TL vereceğim?

Benim dediğimi uyguladınız mı? Vodafone kapsama haritasının linkini veriyorum. Konrol edebilirsiniz. https://maps.vodafone.com.tr/

En yakın yer 6 km idi ilk başta dowland 5.5 falandı ama birden yarım Mbps'ye indi köntörüm çok az kalmıştı o yüzden olabilir mi test yaptıktan sonra direk mobil veri bitti.
En yakın yer 6 km idi ilk başta dowland 5.5 falandı ama birden yarım Mbps'ye indi köntörüm çok az kalmıştı o yüzden olabilir mi test yaptıktan sonra direk mobil veri bitti.

olabilir. eğer bulunduğunuz bölgede 4.5g internet hızı düşükse 542'yi arayıp dijital asistan'a "şebeke ve kapsama sorunu" diyerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. asistan, gerekli bilgileri topladıktan sonra sizi müş. hiz. bağlayacaktır. sokağınıza "siyah kutulu mobil verici" yerleştirilmesini isteyin. ve yakınınızdaki baz istasyonunun güçlendirilmesini. müş. hiz. konuştukan sonra bir sms gelecek. oradan şikayetinin detaylı bilgilerine erişebilirsin.

olabilir. eğer bulunduğunuz bölgede 4.5g internet hızı düşükse 542'yi arayıp dijital asistan'a "şebeke ve kapsama sorunu" diyerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. asistan, gerekli bilgileri topladıktan sonra sizi müş. hiz. bağlayacaktır. sokağınıza "siyah kutulu mobil verici" yerleştirilmesini isteyin. ve yakınınızdaki baz istasyonunun güçlendirilmesini. müş. hiz. konuştukan sonra bir sms gelecek. oradan şikayetinin detaylı bilgilerine erişebilirsin.
Mobil veriyi açtıktan sonra 3 g yazıyor 4.5 g değil bu neden olabilir?

Geri
Yukarı