Vodafone'da Online Telefon Almak

sait.jobs

Kilopat
Yer
Ankara/Kalecik
Daha fazla  
Meslek
Software Builder
Ben yaklaşık 4 yıldır Vodafone Faturalı abonesiyim, geçenlerde telefonum bozuldu. Ben de bunun üzerine Vodafone dan online telefon almak istiyordum, aklımda huwaei p20 lite vardı. Sisteme giriş yaptığımda "Bu cihaz için kkb notunuz yetersiz!" diye bir ibare verdi. Ben de Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim,

Dediler ki Vodafon bayiine gidin, onlar yardımcı olurlar.
KKB notum yetmeden istediğim telefonu alabilir miyim?
Önümüzdeki ay taahhütüm bitiyor, acaba kullandığım paketten kaynaklı vermiyor olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
KKB notunuz yetmeden istediğiniz telefonu alamazsınız. Vodafone'dan vs. aldığınız telefonlar normalde taksit ile satılmadığı için kredi çekme yöntemi ile peşin olarak ödenir, size ise aylık olarak o krediyi ödetirler (Normalden pahalı olmasının sebebi budur). Bu nedenle KKB yani Kredi Kayıt Bürosu notunuzun almak istediğiniz telefonun fiyatına yetecek durumda olması gerekmektedir. Genelde yaş veya gelir durumu gibi sebeplerden ötürü KKB notunuz yetmeyebilir, başka telefonlara yöneliniz.

Hatta Faturanızı zamanında ödememeniz bile faturalı taksit ile telefon almanızı etkileyebiliyor diye biliyorum.

Telefonlar pahalılaşmışken üzerine fatura üzerinden alırsanız daha da pahalıya gelecektir. 2.el temiz telefonlara yönelebilirsiniz. Nakit satışlarda güzel bir fiyat yakalayabilirsiniz.

KKB notunuz yetmeden istediğiniz telefonu alamazsınız. Vodafone'dan vs. aldığınız telefonlar normalde taksit ile satılmadığı için kredi çekme yöntemi ile peşin olarak ödenir, size ise aylık olarak o krediyi ödetirler (Normalden pahalı olmasının sebebi budur). Bu nedenle KKB yani Kredi Kayıt Bürosu notunuzun almak istediğiniz telefonun fiyatına yetecek durumda olması gerekmektedir. Genelde yaş veya gelir durumu gibi sebeplerden ötürü KKB notunuz yetmeyebilir, başka telefonlara yöneliniz.
Dostum açıkçası başka telefon da istemiyorum. Fiyat performans bakımından iyi bir telefon çünkü. paramı diğer telefonlarla çar çur etmek istemiyorum. Bundan önce G4 almıştım 3-4 yıl önce, bozuldu, teknik servisle papaz oldum 4.5 ay telefon bekledim 30 gün iş sözleşmesine. Önerebileceğiniz cihazlar var mıdır ?
Telefonlar pahalılaşmışken üzerine fatura üzerinden alırsanız daha da pahalıya gelecektir. 2.el temiz telefonlara yönelebilirsiniz. Nakit satışlarda güzel bir fiyat yakalayabilirsiniz.
Dostum Vatanda 2599₺ iken Vodafone'da 95₺*24=2.280₺ ye tekamül ediyor.Tabii fatura hariç :dikkatli:.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı