Vodafone'dan Turkcell'e geçiş

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Arkadaşlar öncelikle Allah Vodafone denen lanet operatörün bin belasını versin. İstanbul'da ikamet ediyorum. Daha önce telefonla konuşmak istediğimde odamdan çıkıp salona geçmem gerekiyordu, kendi odamda internet çok yavaştı hatta arada 3G'ye düşüyordu(H+). Turkcell'e geçtim, resmen çağ atladım. Aynı odada çekim gücü yarıdayken 21 Mbps download 4 Mbps upload alabiliyorum. Bu değerler Vodafone'da iken hayaldi sadece. Üstüne üstlük daha ucuz.

Ayrıca sizlere şöyle bir trick vermek istiyorum; Turkcell'e geçiş aşamasında paketlere bakarken faturasız tarifelerin faturalıya göre daha ucuz olduğunu gördüm ve faturasıza geçtim direkt. Sonra hattım açılınca uygulamadan faturalı tarifelere de bakayım dedim ve ne göreyim, Turkcell'e geçerken karşılaştığım faturalı tarife fiyatlarından daha ucuz fiyatlandırma ile karşılaştım. 10 GB internet 1000 dk 250 SMS olan faturalı tarifeyi 100 TL karşılığında 1 yıl taahhütlü satın aldım. Vodafone 100 TL'ye 4 GB internetli tarife veriyordu. Yine, yine, yine Allah'ından bul Vodafone.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı duyguları yaşadım. Ümraniye'deyim. 97 Mbps hız alıyordum Turkcell'de. Vodafone'a geçtikten sonra hızım 14 Mbps oldu. İnanılmaz yavaş ve resimler falan açılmıyordu. Teknik destek için Vodafone'u aradığımda aldığım cevap şu oldu: Dilerseniz cayma bedeli ödeyerek farklı bir operatöre geçebilirsiniz. Şu an için yapabileceğimiz bir şey yok.

Şaka gibi resmen. Şafak saydım ve taahhüt biter bitmez koşarak kaçtım Vodafone'dan.

2 kez de dolandırdılar beni bu arada daha taahhüt başlangıcında.

Arkadaşlar öncelikle Allah Vodafone denen lanet operatörün bin belasını versin. İstanbul'da ikamet ediyorum. Daha önce telefonla konuşmak istediğimde odamdan çıkıp salona geçmem gerekiyordu, kendi odamda internet çok yavaştı hatta arada 3G'ye düşüyordu(h+). Turkcell'e geçtim, resmen çağ atladım. Aynı odada çekim gücü yarıdayken 21 Mbps download 4 Mbps upload alabiliyorum. Bu değerler Vodafone'da iken hayaldi sadece. Üstüne üstlük daha ucuz.

Ayrıca sizlere şöyle bir trick vermek istiyorum; Turkcell'e geçiş aşamasında paketlere bakarken faturasız tarifelerin faturalıya göre daha ucuz olduğunu gördüm ve faturasıza geçtim direkt. Sonra hattım açılınca uygulamadan faturalı tarifelere de bakayım dedim ve ne göreyim, Turkcell'e geçerken karşılaştığım faturalı tarife fiyatlarından daha ucuz fiyatlandırma ile karşılaştım. 10 GB internet 1000 dk 250 SMS olan faturalı tarifeyi 100 TL karşılığında 1 yıl taahhütlü satın aldım. Vodafone 100 TL'ye 4 GB internetli tarife veriyordu. Yine, yine, yine Allah'ından bul Vodafone.

Vallah çok iyi. Bende vodafoneluyum interneti o kadar yavaş ki taşı çatlatır. Üstüne 4.5G internetide hiç stabil değil. Telefonum sürekli bir 4G ile 4.5G araşı geçiş yapıyor.
İnternet hediyeleri ile göz boyuyorlar sadece.

Aynı duyguları yaşadım. Ümraniye'deyim. 97 Mbps hız alıyordum Turkcell'de. Vodafone'a geçtikten sonra hızım 14 Mbps oldu. İnanılmaz yavaş ve resimler falan açılmıyordu. Teknik destek için Vodafone'u aradığımda aldığım cevap şu oldu: Dilerseniz cayma bedeli ödeyerek farklı bir operatöre geçebilirsiniz. Şu an için yapabileceğimiz bir şey yok.

Şaka gibi resmen. Şafak saydım ve taahhüt biter bitmez koşarak kaçtım Vodafone'dan.

Bende geçen gün gördüm. Bana paket öneriyor üstünde de sabit 14 Mbps yüksek hız garanti yazmışlar.
Yav 14 Mbps ne, bir de sanki fırsat ayağıma gelmiş gibi yazmışlar.

Evet. Benim de şöyle bir tecrübem oldu; bu Vodafone'un tarifelerinde 1.dönem ve 2.dönem diye bir muhabbet var. Yani taahhüt 1+1 yıl şeklinde istersen 1 yıl sonunda başka bir şeye geçebiliyorsun cayma bedeli ödemeden. Eğer geçmezsen de 2.dönem başlıyor ve tarifenin fiyatı çok az artıyor(5 TL). İlk yılın sonunda beyefendiler beni arıyorlar, 50 TL olan tarifemin fiyatı 180 Lira olacakmış da başka tarifeye geçmek ister miymişim. Ben çok sinir oldum o an ve beni bir daha aramayın dedim. İlk yıl bitince 45 TL olan tarife ücretim 50 TL oldu. Bunlar çok... Neyse kurtulduk çok şükür. Bu olaydan sonra arayıp böyle böyle bir olay oldu diye sordum, bana söylediği şey "o arkadaş bilmiyordur".

@celilemrednsmnt Zaten o arayanlar dolandırıcı.

Ben 2019'da piyasaya bakarken 2 tarife arasında kaldım. Biri 7GB olan Red 7 tarifesi, diğeri de adını unuttuğum 5GB olan tarife. Bana bu ikisinden birini sundular, ben 5GB olanı istedim ama kapıya geldiklerinde Red 7 yazıyordu. İlk 2 ay içinde değişiklik yaparız, endişe etmeyin dediler. İmzaladıktan sonra aradığımda ise artık geçişin mümkün olmayacağını söylediler. Şikayette bulundum, ilk 2 ayı Red 7 olarak kullanıp sonradan 5GB olana dönmeyi ve 2 aylık toplam 34 liralık fiyat farkının bana geri ödeneceğini söylediler ama ne kampanyam değişti, ne de para iade geldi. 😅

@imnotagamer hocam bu duruma özel bir kesit hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı