Vodafone'den Milleni.com'a geçişte ping düşer mi?

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
Altyapım fiber Max hızı 100Mbps. Vodafone'de 35Mbps pakette CS'de 60-70 Valorant'ta 40 ping alıyorum. Milleni.com 100Mbps paketine geçsem ping düşmesi olur degil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapım fiber Max hızı 100Mbps. Vodafone'de 35Mbps pakette CS'de 60-70 Valorant'ta 40 ping alıyorum. Milleni.com 100Mbps paketine geçsem ping düşmesi olur degil mi?

Merhaba, Millenicom-Türk Telekom kullanıyorum. CS 60-70ms Valorant 40ms almanızın sebebi vf şirketi. Yurt içi trafiğini yurt dışına goturup tekrar TR e sokarak 10mslik pingini seni 40-60ms yapmaktadır. Yurt dışı lokasyon sunucularda biraz iyi sayılır yine de. Millenicom harici bakmanızı önermem. 2016'dan beri aboneyim süper.
https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7A bakabilirsiniz. Test değerlerime.

Ping değeri biraz altyapı ile alakalı durum. Kesin değişmez diye düşünüyorum.

Ping yüksek olma sebepleri.
1-kablosuz bağlantı.
2-kalitesiz kotu routing rota.
3-yetersiz peering.
4-yetersiz veya hiç ıxp olmaması.
5-pop noktası uzak olması.
6-barınan datacenterın iyi olması.
7-pop noktasındaki IP kullanmanız daha iyi olacaktır. Statik IP.
8-kotu Router/Modemden.
Altyapı Max 5ms fark ettirir. VDSL-fiber arasında test edilmiştir.

Şehir neresi hocam?

Tracert 104.160.143.212
CMD yonetici başlatıp bunu yazıp cıkan sonucu bizimle paylaşır mısınız?

Millenicom 100 Mbps fiber kullanıcısıyım ping konusunda çok başarılı pişman etmez.
Screenshot_21.png

Millenicom 100 Mbps fiber kullanıcısıyım ping konusunda çok başarılı pişman etmez.Eki Görüntüle 1612578

Kalitenin adresi. Hayırlı olsun. Bence cok menmunum. Fiber olduğunu sun musunuz? Nokia ont sanırım. Hız kiliti kaldırılmasını talep ederek 105-120Mbps arası değer alabilmeniz mümkün. (TT yapabilir)

Merhaba, Millenicom-Türk Telekom kullanıyorum. CS 60-70ms Valorant 40ms almanızın sebebi vf şirketi. Yurt içi trafiğini yurt dışına goturup tekrar TR e sokarak 10mslik pingini seni 40-60ms yapmaktadır. Yurt dışı lokasyon sunucularda biraz iyi sayılır yine de. Millenicom harici bakmanızı önermem. 2016'dan beri aboneyim süper.
https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7A bakabilirsiniz. Test değerlerime.

Ping yüksek olma sebepleri.
1-kablosuz bağlantı.
2-kalitesiz kotu routing rota.
3-yetersiz peering.
4-yetersiz veya hiç ıxp olmaması.
5-pop noktası uzak olması.
6-barınan datacenterın iyi olması.
7-pop noktasındaki IP kullanmanız daha iyi olacaktır. Statik IP.
8-kotu Router/Modemden.
Altyapı Max 5ms fark ettirir. VDSL-fiber arasında test edilmiştir.

Şehir neresi hocam?

Tracert 104.160.143.212
CMD yonetici başlatıp bunu yazıp cıkan sonucu bizimle paylaşır mısınız?
Kayseri.
Bilgisayar yanimda degil gecince atayım.

Millenicom 100 Mbps fiber kullanıcısıyım ping konusunda çok başarılı pişman etmez.Eki Görüntüle 1612578
Hocam sehir neresi?

Kayseri.

Hocam sehir neresi?

Ortalama kesin olmasa da.
Kayseri'den Ankara pop noktasına bağlar.
Valve pinginiz. 45-60ms arası olur. İstanbul(Valve)pinginiz 20-30ms arası bir şey olacaktır tahmini gerçeği yansıtmamaktadır. Bir hesaplamalara gore net olmasa da soyledim.

24Mbps 2yıl tahhüütlü limitsiz kotasız sınırsız 2016'dan beri aboneyim. Kalite tesadüf değildir! Modemi yeniden başlatsam 24Mbps+ hızları goruyorum. 6upload filen. Ping 5-9ms arası.

Son düzenleme:
Kalitenin adresi. Hayırlı olsun. Bence cok menmunum. Fiber olduğunu sun musunuz? Nokia ont sanırım. Hız kiliti kaldırılmasını talep ederek 105-120Mbps arası değer alabilmeniz mümkün. (TT yapabilir)

Hocam bu konuda bilgi verebilir misiniz? Ben eskiden ayni pakette 110 Mbps hız alıyordum şu an sanki 95'e sabitlenmiş gibi. Ne yapmam lazım?

Kayseri.

Hocam sehir neresi?
İstanbuldayım hocam

Hocam bu konuda bilgi verebilir misiniz? Ben eskiden ayni pakette 110 Mbps hız alıyordum şu an sanki 95'e sabitlenmiş gibi. Ne yapmam lazım?

İstanbuldayım hocam.

Hocam müşteri hizmetlerini arayın. Hız kiliti konulmuş deyin TT e aktarırlar mesajını. TT kaldırır kiliti :D cok zor kolay kolay kaldırmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı