VoiceMeeter Banana ses cızırtılı gidiyor

Wuerqy

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. VoiceMeeter Banana kurdum ayarlamaları yaptım ama sesim çok cızırtılı gidiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    488,7 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba. VoiceMeeter Banana kurdum ayarlamaları yaptım ama sesim çok cızırtılı gidiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bazen sağ üstten Restart Audio Device yapmak çözebiliyor. Öte yandan yaptığın echo ayarından ya da mikrofon kalitenden kaynaklı olabilir. Yalın halde Windows üzerinden test etmeni ve bunu VMB üzerindeki ile kıyaslamanı tavsiye ederim. Eğer mikrofon patlıyor ise ucuna kavçuktan bir popfilter yapabilirsin.

Ufak bir ihtimal ama mikrofon kablosu, cihazlardaki girişler ve çıkışlar veya kablonun sağa sola değmesi (korumasız kablo ise) etkileyebiliyor. Bunları da kontrol etmeni öneririm son çare.

Bazen sağ üstten restart Audio device yapmak çözebiliyor. Öte yandan yaptığın echo ayarından ya da mikrofon kalitenden kaynaklı olabilir. Yalın halde Windows üzerinden test etmeni ve bunu vmb üzerindeki ile kıyaslamanı tavsiye ederim. Eğer mikrofon patlıyor ise ucuna kavçuktan bir popfilter yapabilirsin.

Ufak bir ihtimal ama mikrofon kablosu, cihazlardaki girişler ve çıkışlar veya kablonun sağa sola değmesi (korumasız kablo ise) etkileyebiliyor. Bunları da kontrol etmeni öneririm son çare.

Mikrofon kaliteli sayılır cızırtıyı çözdüm şimdi de pıt pıt diye sesler geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı