VoiceMeeter ile ses düzeyi ayarlarını yapamıyorum

PapatyaGul

Centipat
Program sorunsuz çalışıyor olmasına rağmen laptop üzerindeki FN tuşlarını (ses kısma/açma) kullanamıyorum. Tuşlara bastığımda sesin kısıldığını görebiliyorum fakat hoparlör ve kulaklık sesine etki etmiyor. Ses düzey karıştırıcısına baktığımda ise hoparlör ve VoiceMeeter olmak üzere 2 ana ses düzeyi ile karşılaşıyorum. FN ses tuşları "hoparlör" kısmını etkilemekte fakat benim müdahale etmem gereken kısım VoiceMeeter altındaki ses düzeyi. Bu ayarı yapabileceğim bir bölüm var mı program içerisinde veya Windows üzerinden?
Bu arada kullandığım VoiceMeeter banane değil.

1604350088252.png

Alttaki kırmızı işaretlediğim kısımda istediğiniz ayar mevcut. Programın sürümleri arasında pek fark yok. Daha detaylı ayarlar için imzamdaki konuyu inceleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü de atabilirseniz, eksik yaptığınız ayar varsa onları da görmüş olalım.

Eki Görüntüle 724103

Alttaki kırmızı işaretlediğim kısımda istediğiniz ayar mevcut. Programın sürümleri arasında pek fark yok. Daha detaylı ayarlar için imzamdaki konuyu inceleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü de atabilirseniz, eksik yaptığınız ayar varsa onları da görmüş olalım.
Teşekkür ederim en kısa sürede deneyip geri dönüş yapacağım.
Eki Görüntüle 724103

İlk hook u seçince istediğim oldu teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Selamlar. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Uygulanan çözüm tam olarak çözüm değil bence. Örneğin ben çıkış aygıtı olarak hoparlör kullanıyorum. Ama ses ayarları kısmında varsayılan olarak voicemeeter aygıtı seçili olmak zorunda.

Hoparlör ses seviyesi %20 olarak ayarlı diyelim. Sizin önerdiğiniz şekilde ses artırımı yaptığımızda bu oran değişmiyor. Halen %20 olarak kalıyor. Program üzerinden boost yapmış oluyoruz aslında.

Direkt olarak hoparlör ve voicemeeter ses aygıtının ses seviyelerini eş zamanlı değiştirebileceğimiz bir yol yok mu?

@Amiidamaru programı uzun süredir kullanmıyorum ama hoparlör kısmını %100 yapıp azaltma yükseltme işini programa bırakıyordum. O zamanlar ben de aramıştım ama sanırım öyle bir ayar yoktu, sonradan eklendiyse bilmiyorum maalesef.

Selamlar. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Uygulanan çözüm tam olarak çözüm değil bence. Örneğin ben çıkış aygıtı olarak hoparlör kullanıyorum. Ama ses ayarları kısmında varsayılan olarak VoiceMeeter aygıtı seçili olmak zorunda.

Hoparlör ses seviyesi %20 olarak ayarlı diyelim. Sizin önerdiğiniz şekilde ses artırımı yaptığımızda bu oran değişmiyor. Halen %20 olarak kalıyor. Program üzerinden Boost yapmış oluyoruz aslında.

Direkt olarak hoparlör ve VoiceMeeter ses aygıtının ses seviyelerini eş zamanlı değiştirebileceğimiz bir yol yok mu?

PC ses çıkışını VoiceMeeter'e atadığımız FN tuşları ile sadece bunu kontrol edebiliriz ki VoiceMeeter de main output ve main input u FN tuşları ile kontrol mümkün ayrıca voiecemeeter makro ile de herhangi bir kanalın ayarlarını FN e atayabilirsin. Hem VoiceMeeter hem istediğimiz aygıtın sesini PC'den açmak için bir program bilmiyorum olsa da kullanışsız olur çünkü voicemeerin amacı tüm giriş ve çıkışları aynı seviyede tutup tüm kontrolu voiceemeeter e vermek.

Ben VoiceMeeter macro kullanarak FN tuşlarını kullandığım A3 çıkışına atadım ve VoiceMeeter macro ile çoğu şey kolayca yapılabiliyor macro yu kullanmayı tavsiye ederim.

Macro ile bilgi edinmek isteyen için link bırakıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. Zamanında bayağı uğraştım.

PC ses çıkışını VoiceMeeter'e atadığımız FN tuşları ile sadece bunu kontrol edebiliriz ki VoiceMeeter de main output ve main input u FN tuşları ile kontrol mümkün ayrıca voiecemeeter makro ile de herhangi bir kanalın ayarlarını FN e atayabilirsin. Hem VoiceMeeter hem istediğimiz aygıtın sesini PC'den açmak için bir program bilmiyorum olsa da kullanışsız olur çünkü voicemeerin amacı tüm giriş ve çıkışları aynı seviyede tutup tüm kontrolu voiceemeeter e vermek.

Ben VoiceMeeter macro kullanarak FN tuşlarını kullandığım A3 çıkışına atadım ve VoiceMeeter macro ile çoğu şey kolayca yapılabiliyor macro yu kullanmayı tavsiye ederim.

Macro ile bilgi edinmek isteyen için link bırakıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. Zamanında bayağı uğraştım.

Hocam teşekküre derim. Ben aradığım çözümü buldum. Volumouse isimli program ile kulaklığımın ses seviyesini klavyedeki multimedya tuşlarına atadım. Hoparlörün ses seviyesini de mouse topuna atadım.

Benim tek amacım telif olayları yüzünden Spotify'ın sesi yayına gitmesin idi. Bu kadar basit bir şeyin bu kadar uğraştırıcı olması can sıkıcı.

Geri
Yukarı