Volkswagen Scirocco 1.4 TSI 150 Hp Alınır mı?

Bütçeniz varsa ikinci el Golf R, Golf GTİ, veya Scirocco R bu üç modeli öneririm, 1,4 TSİ motora gelecek olursak kullandığınız zaman bu araba 1.4 olamaz diyeceksiniz daha önce kullanmadıysanız 1.4 TSİ'ın tahmin ettiğinizden daha güçlü olduğunu göreceksiniz. DSG şanzıman söylendiği gibi sorunlu değil sorun çıkaranların hepsi geri geri giderken araba tam durmadan D'ye çekip gaza yükleniyorlar veya tam tersi ileri giderken araba durmadan geriye çekiyorlar vsvs kullanmayı bildikten sonra DSG çok keyifli ve sorunsuz

20000 km de bir Kavrama ve mekatronik değişmeniz gerekiyor. Aşırı ısı sorunu veriyor. Arabayı yürütmüyor. İnternetten araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz. 2012 model passat'ımı bu yüzden sattım.

Vw golf 7 1.6 tdi 105hp dsg şanzıman kullanıyorum. Araç 38bin kmde dediğiniz sorunların hiç biri bende yok. Bakımlarını iyi yaptırmadığınız taktirde her araç problem çıkarır.

20000 km de bir Kavrama ve mekatronik değişmeniz gerekiyor. Aşırı ısı sorunu veriyor. Arabayı yürütmüyor. İnternetten araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz. 2012 model passat'ımı bu yüzden sattım.
Hocam o ısınma sorunu Almanya' da nadir görünen bir olay.

Tabi Türkiye' de insan gibi kullanmadıkları için normal. Mesela bizde 2014 Jetta var, 13 binde, tam araba deviralıp vites atacakken babam hız kesiyor, e tabi haliyle de araba sersemliyor. Araştırdığımda Türkiyede çoğu kişinin böyle kullandığını gördüm. Yani normal kullanıldığında çok sorun çıkarmaz o ısıtma. Hem kendi mini soğutucusu da mevcut.

Bütçeniz varsa ikinci el Golf R, Golf GTİ, veya Scirocco R bu üç modeli öneririm, 1,4 TSİ motora gelecek olursak kullandığınız zaman bu araba 1.4 olamaz diyeceksiniz daha önce kullanmadıysanız 1.4 TSİ'ın tahmin ettiğinizden daha güçlü olduğunu göreceksiniz. DSG şanzıman söylendiği gibi sorunlu değil sorun çıkaranların hepsi geri geri giderken araba tam durmadan D'ye çekip gaza yükleniyorlar veya tam tersi ileri giderken araba durmadan geriye çekiyorlar vsvs kullanmayı bildikten sonra DSG çok keyifli ve sorunsuz
Haklısınız hocam. Jettayı ilk aldığımız seneydi (1.4) tabi Renodan geçmişiz, Edirne İstanbul yolunda biz 100 gidiyoruz zannediyorduk ama gösterge 140 diyordu. :D

Araba konfor konusunda çok başarılı. Sonuçta Alman kalitesini hissettirmekte.

Tabi TSİ beslemenin de etkisi büyük (y)

Bizde passat b7 var. DSG müthiş bir nimet. Araç 30.000 de bir kere arıza ve ısınma yaşamadık. Seri ve sarsıntısız vites atışın'dan bahsetmiyorum bile.

Bu aralar bir spor araba isteğim var. 3 aydır Honda S2000 kullanıyorum ama egzozunda hiçbir müdahele yokken 300 TL'den 2'şer defa ceza yedim. Arabadan mıdır bilmiyorum her polis ekibi kontrole çekiyor yolda görünce. Ben de sıkıntıdan 85000 TL'ye aldığım arabayı 75000'e sattım. 100000'e kadar desteklersem hangi spor arabayı alabilirim? Volkswagen Scirocco çok güzel gözüküyor ve performans olarak da ihtiyacımın üstünde. O yüzden ilk sıramda o var. 2. sırada Seat Ibiza Cupra var. Hangi spor araba sizce? Karar veremedim.
Hocam Scirocco iyidir. DSG şanzımanı en iyi şanzımanlar arasındadır. TSİ motoru ise motor dünyasında devrim olarak nitelendirilmektedir. Namı diğer cep motordur. 1.4 150 hp' lik modelleri standart 2.0 Volkswagen motorlarıyla yarışmaktadır.

Tabi bu motor Seat- Audive Skoda' da da kullanılmaktadır.

Bizde passat b7 var. DSG müthiş bir nimet. Araç 30.000 de bir kere arıza ve ısınma yaşamadık. Seri ve sarsıntısız vites atışın'dan bahsetmiyorum bile.
Hocam diyorum işte fotoğrafıda da var 1.4 Jetta 122ps (4 kişi + full bagaj) ''D'' vitesde sıkıntısız 200 ü gördü.

İnsan gibi kullanıldıktan sonra sıkıntız çalışır. (Araç şu anda 13000' de)

Ama şuan bir titreme sorunu var direksiyonda. 100 geçince deprem olur gibi titriyor. ???

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı