Volkswagen Türkiye'de Siyasi Nedenlerden Dolayı Fabrika Kurmayacak!

320x180_cmsv2_6cb0f3ac-6843-5ba3-ad5f-f400f377604d-5179690.jpg

Volkswagen’in tepe yöneticisi (CEO) Herbert Diess az önce “Siyasi nedenlerden dolayı Türkiye’de fabrika açmaktan vazgeçtik.” açıklamasında bulundu!

Garip bir bahane. İstedikleri ülkeye istedikleri yatırımı yapıp, istedikleri gibi ayakta tutabilecek kapasitedeler. Bilmiyorum, VW grubu içinde garip şeyler oluyor. Geçtiğimiz günlerde birçok yarış serisinden çekildiklerini de açıkladılar.

Sonu hayırlı olur umarım.

Batının gerçekten yatırım için, herhangi bir ülkedeki siyasi düzeni önemsediğini düşünen var mı? Ben fıkra falan sanıyordum bunları, enteresan.
Adamların Meksikada, Brazilyada, Güney Afrikada, Ruandada bile fabrikası var. Bunlar demokrasiden, insan haklarından falan uçuyorlar zaten. Türkiyede açmama sebebi kesin siyasi nedenlerdir aynen kardeşim aynen.

Son düzenleme:
Garip bir bahane. İstedikleri ülkeye istedikleri yatırımı yapıp, istedikleri gibi ayakta tutabilecek kapasitedeler. Bilmiyorum, VW grubu içinde garip şeyler oluyor. Geçtiğimiz günlerde birçok yarış serisinden çekildiklerini de açıkladılar.

Sonu hayırlı olur umarım.

Katarlı birçok iş adamının parçalar şeklinde WV'nin hisse senetlerini aldığı söylentileri var. Ne kadar doğrudur bilemem lakin birçok yerde duydum.

Katarlı birçok iş adamının parçalar şeklinde WV'nin hisse senetlerini aldığı söylentileri var. Ne kadar doğrudur bilemem lakin birçok yerde duydum.

Katarlılar birçok ülkede birçok yatırımı satın alıyor. Bahreyn'liler de Mclaren F1 takımından hisse almıştı mesela. :)

Katarlılar birçok ülkede birçok yatırımı satın alıyor. Bahreyn'liler de McLaren F1 takımından hisse almıştı mesela. :)

Alınan hisse senetlerinin boyutu yarısı olarak söyleniyordu. Bir de altında güzel bir not vardı:
Eğer katarlılar VW'nin yarısını Türklere satarlarsa ne olur?

Dediğiniz gibi inşallah hayırlı olur. Zaten yapmayacakları belliydi. İşi çocuk oyuncağına çevirdiler. Kaç kez fabrika açacağız ardından da açmayacağız dediler. Bizim kadar onlarda kaybeder Türkiye büyük bir araç pazarı çünkü.

Geri
Yukarı