Volta VS1 ehliyet ve plaka gerektiriyor mu?

TeK_ServeT

Hectopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
6GB RAM DDR3
R7 240 2GB GDDR5 O.C
M5A78L-MX
AMD SEMPRON 145 3.4 GHZ OC.
Meslek
Öğrenci
3-4 aya Volta VS1 alacağım inşallah. 16 yaşındayım, ehliyet ve plaka gerektirimi bilmiyorum. Elektrikli araç olduğu için gerektirmez diye düşünüyorum. Sizce gerektirir mi? İyi günler.

Evet hocam. Bu 1500W ve en az M ehliyet gerekiyor. A1 ve B ehliyet de kullanır. Plaka olan elektrikli motor da gördüm.

Elektrikli Bisiklet için Ehliyet Gerekli mi?

Karayolları Trafik Yönetmeliği uyarınca yapılan yeni düzenlemelere göre sürücü belgesi sınıflaması yenilendi. Bu düzenlemeye göre elektrikli bisikletler M Sınıfı sürücü belgesi kapsamına alındı. Dolayısıyla elektrikli bisiklet kullanmak için ehliyete gereksinim vardır.

Azami gücü 0,25 kw ve daha yüksek elektrikli bisikletler ise tescil ve ehliyete tabidir. Bu tip araçları kullanan sürücülerin M sınıfı ehliyete sahip olması gerekir. 0.249Kw (249 Watt) olan Elektrikli bisiklet, scooter, motorsiklet, E-Bike ve motor gücü daha az olan araçlar ehliyetsiz ve plakasız olarak kullanılabilir.

Kaynak

Evet hocam. Bu 1500W ve en az m ehliyet gerekiyor. A1 ve b ehliyet de kullanır. Plaka olan elektrikli motor da gördüm.

Hocam 45 km/h geçmeyen motorlara ehliyet gerekmiyormuş VS1 de 45'i geçmiyor ehliyet almazsam sorun olur mu?

@TeK_ServeT benim bildiğim kadarıyla ve atılana göre gerekiyor. 250W altı olanlar zaten 25km/h diye biliyorum. Bence alın. Yine de karar sizin.

Volta VS1 iki tekerlekli elektrikli moped.

Bu üründe plaka çıkarma zorunluluğu bulunmaktadır.

karayolları trafik yönetmeliği'ne göre motor gücü 0,25 kW ile 4 kW arasındaki benzinli; moped, motosiklet, elektrikli; moped, motorlu bisiklet ve motosikletler için tescil plaka çıkarma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 50cc motosiklet var ama plaka zorunluluğu var. Plaka da takılı. Plaka olan elektrikli motor da gördüm.
Kaynak:
Kaynak:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı