Voltmetre bağlamak

Yigit75

Kilopat
Yer
Ümraniye
Arkadaşlar kolay gelsin. Elimden geldiğince güzel çizmeye çalıştım devremi, şimdi görselde ki devremin çalışma aralığı 0-30 v fakat ben bunu dijital voltmetre de göremiyorum fakat ölçü aleti ile o aralığı görüyorum 0-30 çalışıyor. Voltmetre de gördüğüm değer 11, 3 v da kalıyor sebebi ne olabilir bir türlü çözemedim. Voltmetreden çıkan mor kabloyu potun üstünde ve LM 350 üstündeki tüm bacaklara tuttum fakat değişen yok.

1.png

Son düzenleme:
Hocam pot değeri nedir?

Hocam çok fazla 5K kullanın. Değerleri ölçün. Devreyi doğru kurmuşsunuz.

Hocam çok fazla 5K kullanın. Değerleri ölçün. Devreyi doğru kurmuşsunuz.

Anladım ama şöyle belirttiğim gibi şimdi probun kırmızı ucunu LM350'den gelen kırmızıya siyah ucunu - ye tuttuğum da potla oynadığım da 30'a kadar değer alıyorum. Ama voltmetre bunu göstermiyor babam dedi ki potun üst ucuna - bağla onu denemedim bana olma ihtimali yok gibi geldi de.

Anladım ama şöyle belirttiğim gibi şimdi probun kırmızı ucunu LM350'den gelen kırmızıya siyah ucunu - ye tuttuğum da potla oynadığım da 30'a kadar değer alıyorum. Ama voltmetre bunu göstermiyor babam dedi ki potun üst ucuna - bağla onu denemedim bana olma ihtimali yok gibi geldi de.

Hocam pot bağlantısı doğru. Orta uç ve herhangi birisi kullanılabilir.

Hocam size örnek bir video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Böyle uğraşları olan insanları görmek güzel.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı