Voodoo Kurulum sonrası Kernel Panic

musayandex

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum arkadaslar.
Herşey tamamdı, kurulum bitmişti. Ses sorunu vardı sadece. Forumdan arkadaş mod. Voodoo'yu önerdi, kurdum, PC çöktü. Güvenli modda actım, kext sildim. Yeniden açtığımda bu ekran geliyor sürekli. Denemediğim yöntem kaldımı, bilmiyorum.

Lütfen yardım edin. Kıracaktım ama Xcode ve Unity indirip kurdum. Malum internet 4 mbit, 2 günde indiler. Bir daha beklemek istemiyorum. Mobilim, yazım hataları için özür dilerim.

2015-05-19 17.20.51.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB ile boot edin. FakeSMC kurmuş muydunuz ?
Recep bey, başta cevabınız için çok teşekkür ederim. Bende yazılımcıyım. Destek için ilgimi çeken reklamlarınıza da tıkladım. FakeSmc kurmuştum.
Ses olsun derken tum PC' den olduk. Demekk i yetinmeyi bilecekmişiz. :)

Usb' den boot ediyorum ama ne yazık ki olmuyor.

FakeSMC kurulu değilmiş. İndirip kext attim yine aynı. Lütfen nasıl halledebilirim? Xcode'da app yapıyordum. :s

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer rehberleri dikkatli okusanız, Voodoo kurulum sonrası, sistemi yeniden başlatmadan AppleHDA.kext silinmesi gerektiğini yoksa sistemin Kernel Panic vereceğini bilirdiniz. Sistemi kurulum USB' den başlat. Kurulum ekranında Disk İzlenceleri seçip disk izinlerini onarmayı dene. Dikkat et HDD format atma.

Burada başka sorun olabilir aslında VoodooHDA içinde HDADisabler.kext var ve AppleHDA.kext dosyasını etkisiz kılıyor ama anlamış değilim. Neler yapıldı da bu hale geldi daha açık bilgilendirilirse.

Bu arada Extensions klasöründen VoodooHDA.kext ,HDADisabler.kext
Uygulamalarda VoodooHDASettingsLoader.app
Sistem/Kitaplık/ PreferencePanes klasöründen VoodooHDA.prefPane
dosyaları silinmeli.

Sistem açılmıyorsa kext silme işlemi için USB ile sistemi açın -s komutuyla sistemi başlattın
ve altta verilen komutları kullanarak dosyaları silin.
/sbin/fsck –fy
/sbin/mount –uw /
rm –rf /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/HDADisabler.kext
reboot

Son düzenleme:
Burada başka sorun olabilir aslında VoodooHDA içinde HDADisabler.kext var ve AppleHDA.kext dosyasını etkisiz kılıyor ama anlamış değilim. Neler yapıldı da bu hale geldi daha açık bilgilendirilirse.

Bu arada Extensions klasöründen VoodooHDA.kext ,HDADisabler.kext
Uygulamalarda VoodooHDASettingsLoader.app
Sistem/Kitaplık/ PreferencePanes klasöründen VoodooHDA.prefPane
dosyaları silinmeli.

Sistem açılmıyorsa kext silme işlemi için USB ile sistemi açın -s komutuyla sistemi başlattın
ve altta verilen komutları kullanarak dosyaları silin.
/sbin/fsck –fy
/sbin/mount –uw /
rm –rf /System/Library/Extensions/VoodooHDA.kext
rm –rf /System/Library/Extensions/HDADisabler.kext
reboot
şu şekilde bir konu açtım,0dan kurulum yaptım;
https://www.technopat.net/sosyal/konu/ses-kartı-sorunu.197862/

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı