VORTEX-MAG4060Ti hazır sistem alınır mı?

tasocuk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba! 16GB VRAM'e sahip bir 4060TI ekran kartını içeren bir hazır bilgisayar sistemine göz atıyorum.

Yapay zeka teknolojisi alanında çalıştığım için, bu ekran kartının en azından sahip olmam gereken bir özellik olduğunu belirtmek isterim. Eğer bu konuda farklı bir öneriniz varsa ve öneriniz daha yüksek VRAM kapasitesine sahipse, kesinlikle duymak isterim. Bu konuda ne düşünüyorsunuz, böyle bir sistem uygun olur mu?

Anlamadığımdan soruyorum sizce ilk attığım sistem mi yoksa bu mu?

1710362505558.png

12 GB VRAM yetmez mi? 16 GB'ına para vermeyin şu kartın ya.
Hocam dediğim gibi yapay zeka için almam gerekiyor. Oyunlar vs de iyi ama 16GB VRAM şart. İkinci el Zotac Gaming GeForce RTX 4060 Ti 16GB AMP Kart buldum 14.500 TL. Şuan bende 650W psu olan i3 12100F kasa var. Sizce sadece ekran kartını alsam çok darboğaz yaşar mıyım?

@SadeceYiğit Hocam bu sistem nasıl sizce?

Son düzenleme:
Hocam dediğim gibi yapay zeka için almam gerekiyor. Oyunlar vs de iyi ama 16 GB VRAM şart. İkinci el Zotac Gaming GeForce RTX 4060 Ti 16 GB AMP Kart buldum 14.500 TL. Şu an bende 650W PSU olan i3 12100F kasa var. Sizce sadece ekran kartını alsam çok darboğaz yaşar mıyım?

@SadeceYiğit Hocam bu sistem nasıl sizce?

Yaşayacağınız zannetmiyorum ama 2.el karta o para verilmez hocam sıfırına yakın. Sıfırı o fiyatta olsa bile vermem ben. 4070 serisi ve altına düşülmemeli bence. 4 GB VRAM yüzünden düşmek mantıksız.

Geri
Yukarı