Vozol tehlikeli mi?

Benim kendi düşüncem bence Vozol resmen sis bombası gibi bir çekiyorlar resmen görünmez oluyorlar cigerlere ise daha çok zararlı hava gidiyor.
Üstad o zaman tellaklar yaşamazdı. Buhar yoğunluğundan ziyade içeriği daha önemli.

İşin aslı aslında hiçbirini içmemek gerekiyor. Nikotin bağımlılığı olmayanlar esigaradan da uzak durmalı, puftan zaten uzak durmalı.

Pufflar ve elektronik sigaralar normal sigaraya göre daha tehlikeli. Çünkü kullanması daha pratik ve aroması güzel olduğu için daha sık ve daha fazla tüketiyorsun. Ne kadar fazla tüketirsen zararı o kadar artar.

Pufflar ve elektronik sigaralar normal sigaraya göre daha tehlikeli. Çünkü kullanması daha pratik ve aroması güzel olduğu için daha sık ve daha fazla tüketiyorsun. Ne kadar fazla tüketirsen zararı o kadar artar.

Hocam biraz yanlış söylediğiniz. Puff cihazlar hakkında evet, sigaralardan daha zararlı ancak elektronik sigaralar daha az zararlı sigaralara göre. Sebebini soracaksanız da puff cihazlarda kullanılan likitte efektör adlı bir madde var ve bu sebeple elektronik sigaralardan daha zararlıdır ha elektronik sigarana koyduğun likit de efektörlü ise puff cihazların verdiği zarardan aşağı kalır yanı olmaz. Normal efektörsüz likit kullanılan elektronik sigaraların normal sigaralar ile karşılaştırmaları da mevcut.

Bkz:kaynak

@HiyarliEkmek78 ben aslında kullanım sıklığına göre daha tehlikeli demiştim. Çünkü kullanması daha pratik ve aroması güzel olduğu için normal sigaraya göre daha sık ve daha fazla tüketiliyor. Efektörden bağımsız olarak her şekilde daha fazla zararlı maddeye maruz kalınıyor.

@HiyarliEkmek78 ben aslında kullanım sıklığına göre daha tehlikeli demiştim. Çünkü kullanması daha pratik ve aroması güzel olduğu için normal sigaraya göre daha sık ve daha fazla tüketiliyor. Efektörden bağımsız olarak her şekilde daha fazla zararlı maddeye maruz kalınıyor.

Hayır hocam 😃 sigaradan daha az zararlıdır elektronik sigaralar. Likitlerinin içerikleri bellidir zaten, bitkisel gliserin ve propilen glikol. Hatta yanlışım yoksa bu maddelerin birisikoah hastalığının tedavisi için dahi kullanılıyor ciğerde su toplama mevzusu da kişiden kişiye, bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor. Ben 13 senedir elektronik sigara/-nargile kullanıyorum her 3 ay da bir sağlık kontrolü yaptırırım şimdiye kadar ciğerlerimde su toplama gibi bir hadise başıma gelmedi. Ayrca su toplansa dahi en geç 1 hafta içerisinde iz kalmıyor. Ha tasvip eder misiniz diye sorarsan da tasvip etmem ama ateşli sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanımı gayet doğru bir davranış. Tabii cihazı ve likiti buna göre almalısınız. Ülkemizde konu hakkında bilgi sahibi olmayan milyonlarca vatandaş var. Cihazların doğru kullanımı zarardan çok fayda sağlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı