VPN ile mobil veri geçmişi görünür mü?

Leonidas123

Femtopat
Daha fazla  
VPN açıkken mobil veri internetiyle girdiğim yerler görünür mü? Ailem operatöru arayıp fatura çıkarırsa farada gözükür mü?

Arkadaşımın babası arayıp fatura çıkarmış ve orada her şey görünmüş. Ben VPN kullansam orada çıkmaz herhalde.

Hocam VPN sadece bulunduğunuz internet erişim konumunu değiştirir atıyorum siz erzincandasınız ama girdiğiniz siteler sizi Japonya'da zanneder.

Arkadaşımın babası arayıp fatura çıkarmış ve orada her şey görünmüş. Ben VPN kullansam orada çıkmaz herhalde.

Arkadaşınızın babası arkadaşınızın ağzından laf almak için kullanmış bence bunu. Böyle bir şey olduysa o firmaya dava açmak gerekir. Firma sizin girdiğiniz sitelerin kaydını tutamaz. Sadece hangi gün hangi saatte kaç MB veri kullandınız onu görebilir maksimum olup olacağı bu. Eğer böyle site isimleri vs gibi kayıtlar tutuyor ve bunu paylaşıyorlarsa bu işin sonu mahkeme.

VPN olmadan bile girdiğiniz sitelerin görülmesi başlı başına bir insan hakları ihlalidir bence. Operatörün mahkeme kararı olmadan böyle bir bilgiye erişmesi zor bence.
Şu an girdiğiniz siteleri internet servis sağlayıcınızın göremediğini düşünüyor musunuz ciddi ciddi? Örneğin DNS kullanmayan biri otomatikman servis sağlayıcının DNS'sini kullanır ve bu DNS sayesinde her şey görülebilir.
Hocam VPN sadece bulunduğunuz internet erişim konumunu değiştirir atıyorum siz erzincandasınız ama girdiğiniz siteler sizi Japonya'da zanneder.
Bu da yanlış bilgi. VPN ile IP değişir ve bunun sonucunda eylemleriniz gizli olur. Ha ulaşmak isteyen kurum yine de ulaşır ama teoride durum bu.

Şu an girdiğiniz siteleri internet servis sağlayıcınızın göremediğini düşünüyor musunuz ciddi ciddi? Örneğin DNS kullanmayan biri otomatikman servis sağlayıcının DNS'sini kullanır ve bu DNS sayesinde her şey görülebilir.
Görülemez, adamlar oturup masa başında nereye giriyor diye de bakacak halleri yok. Ancak mahkeme emri çıkar ve takibe alırlarsa görülebilir. Onun dışında bunun kaydını tutamazlar. Çok büyük suçtur bu. Bunu göze alıp sürekli bizi izleyecek halleri yok. Sadece ne zaman kaç mb bağlantı sağladınız onu tutabilirler.

Geri
Yukarı