VPN ile mobil veri geçmişi görünür mü?

Şu an girdiğiniz siteleri internet servis sağlayıcınızın göremediğini düşünüyor musunuz ciddi ciddi? Örneğin DNS kullanmayan biri otomatikman servis sağlayıcının DNS'sini kullanır ve bu DNS sayesinde her şey görülebilir.

Bu da yanlış bilgi. VPN ile IP değişir ve bunun sonucunda eylemleriniz gizli olur. Ha ulaşmak isteyen kurum yine de ulaşır ama teoride durum bu.

Neresi yanlış acaba? Şuna bakmanızı isterim.

k.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Neresi yanlış acaba? Şuna bakmanızı isterim.

Eki Görüntüle 1295343
"Sadece" dedediğinz için yanlış dedim. Sadece konum bilginizi değiştirir demişsiniz. Bunun yanında gizliliğe de katkı sağlar dedim.
Görülemez, adamlar oturup masa başında nereye giriyor diye de bakacak halleri yok. Ancak mahkeme emri çıkar ve takibe alırlarsa görülebilir. Onun dışında bunun kaydını tutamazlar. Çok büyük suçtur bu. Bunu göze alıp sürekli bizi izleyecek halleri yok. Sadece ne zaman kaç mb bağlantı sağladınız onu tutabilirler.
Bunun kaydını alamazlar diyorsunuz ya hani. Diyelim ki devlet sizin servis sağlayıcınıza bugün dedi ki Shinya Kogami'nin ocak 2022'de girdiği tüm websitelerini bana ver. Sizin servis sağlayıcınız bu bilgiyi veremeyecek mi? Verebiliyorsa kaydını tutamadığı bilgiyi nasıl verecek? Yani servis sağlayıcılar kaydını tutabilir ve gerektiğinde devletle bunu paylaşabilirler. Kaydını tutabilen istediği an veriye de erişebilir. Ha yok ocak 2021'de hangi siteye girdiğimin bilgisini devlet bu kararı şubatta çıkardığı için göremezler diyorsanız sadece gülerim.

Son düzenleme:
"Sadece" dedediğinz için yanlış dedim. Sadece konum bilginizi değiştirir demişsiniz. Bunun yanında gizliliğe de katkı sağlar dedim.

Bunun kaydını alamazlar diyorsunuz ya hani. Diyelim ki devlet sizin servis sağlayıcınıza dedi ki shinya Kogami'nin ocak 2022'de girdiği tüm websitelerini bana ver. Sizin servis sağlayıcınız bu bilgiyi veremeyecek mi? Verebiliyorsa kaydını tutamadığı bilgiyi nasıl verecek? Yani servis sağlayıcılar kaydını tutabilir ve gerektiğinde devletle bunu paylaşabilirler. Kaydını tutabilen istediği an veriye de erişebilir. Ha yok ocak 2021'de hangi siteye girdiğimin bilgisini devlet bu kararı şubatta çıkardığı için göremezler diyorsanız sadece gülerim.

Ben de yukarıda aynı şeyi söyledim ama iyi anlatamamışım anladığım kadarı ile. Babanızın keyfine bu veriye ulaşamazlar, ulaşmaları için yasal olarak mahkeme emri gerekir diyorum zaten. Yani sizin söylediğiniz niyetle yapamazlar diyorum anlamak zor olmasa gerek. Servis sağlayıcı mahkeme emri olmadan kendi kafasına göre sizin hangi sitelere girdiğinizin açık kaydını tutamaz diyorum. Kaydını tutamaz derken demek istediğim X kişisini gözetleyemez. Sizin verileriniz kapalı kutu gibi tutulabilir ve verilere canları istedi diye açıp bakamazlar. Ancak diyorum özel bir mahkeme emri ile olabilir onun dışında yapılırsa diyorum suç olur diyorum. Sizin dediğiniz gibi gözetleme kafasında yapamazlar diyorum. Öyle olsa ülkenin yarısı her gün ifade vermeye çağırılırdı diyorum. Anlatabilmişimdir umarım. Diğer türlüsü özel hayatın gizliliğinin ihlaline girer diyorum.

Ben de yukarıda aynı şeyi söyledim ama iyi anlatamamışım anladığım kadarı ile. Babanızın keyfine bu veriye ulaşamazlar, ulaşmaları için yasal olarak mahkeme emri gerekir diyorum zaten. Yani sizin söylediğiniz niyetle yapamazlar diyorum anlamak zor olmasa gerek. Servis sağlayıcı mahkeme emri olmadan kendi kafasına göre sizin hangi sitelere girdiğinizin açık kaydını tutamaz diyorum. Kaydını tutamaz derken demek istediğim X kişisini gözetleyemez. Sizin verileriniz kapalı kutu gibi tutulabilir ve verilere canları istedi diye açıp bakamazlar. Ancak diyorum özel bir mahkeme emri ile olabilir onun dışında yapılırsa diyorum suç olur diyorum. Sizin dediğiniz gibi gözetleme kafasında yapamazlar diyorum. Öyle olsa ülkenin yarısı her gün ifade vermeye çağırılırdı diyorum. Anlatabilmişimdir umarım. Diğer türlüsü özel hayatın gizliliğinin ihlaline girer diyorum.
"Onun dışında bunun kaydını tutamazlar." diyen sizsiniz. Açık kayıt lafı falan yok. Servis sağlayıcı görebilir mi derken illa birinin masa başında bakalım x kullanıcısı nerelere giriyor demesine gerek yok. Kaydını tutabiliyor mu evet. Yani erişimi var mı evet. Gerisi boş laf. Devam et.

"Onun dışında bunun kaydını tutamazlar." diyen sizsiniz. Açık kayıt lafı falan yok. Servis sağlayıcı görebilir mi derken illa birinin masa başında bakalım X kullanıcısı nerelere giriyor demesine gerek yok. Kaydını tutabiliyor mu evet. Yani erişimi var mı evet. Gerisi boş laf. Devam et.

Peki sizin seviyenize inmiyorum ve devam ediyorum, çünkü siz bazı şeyleri anlamamak için direniyorsunuz. İyi akşamlar.

Yasa dışı bir işlem yapmadığınız sürece ve "sağlam" VPN servisi kullandığınız sürece göremezler. Gizliliğe önem veren VPN'ler ancak yasal bir karar ile kullanıcının bilgilerini veriyor. (5000. mesajım oldu bu bu arada :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı