VPN ile Paypal kullanmak problem çıkarır mı?

Emir güner

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Python Geliştiricisi
Öncelikle merhabalar arkadaşlar, dün hotspot kullanarak bir paypal hesabı açtım. Paypal hesabını kullanma amacım şu, 3D modeller tasarlıyorum ve bunları UE4, Unity, CGTrader gibi siteler üzerinden satmak istiyorum. Öğrenciyim, bir banka hesabım yok, bu yüzden Paypal kullanmayı tercih ettim (siteler ininal desteklemiyorlar). Öncelikle şunu söyleyeyim, ben Paypal'a para yükleyip alışveriş yapmayacağım. Ben Paypal'ı sattığım modellerden gelen geliri bu Paypal hesabıma aktaracağım. Paypal hesabımdaki parayı da internet üzerindeki alışverişlerimde kullanacağım. Bu arada Paypal'a bir kart yüklemiyorum, Paypal'ın kendi bakiyesini kullanacağım, bu şekilde planlıyorum arkadaşlar. Bunları yaparken bir sorun çıkar mı? Hesabı banlarlar, parada içeride kalır falan diye korkuyorum. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PayPal ile en son yaptığım görüşmelerde PayPal'ın bırak IP'yi bilgisayarın IMEI'sine kadar erişebildiğini söylemişlerdi bu yüzden PayPal hesabını VPN ile açmak sorun oluşturabilir.

İyi bir ticaret yapacağım ben diyorsan sana Gürcistan'a gidip bir şirket kurmayı önerebilirim. Şirketi açtıktan sonra hala Gürcistan'dayken cep telefonu üzerinden PayPal hesabı oluşturabilirsin ve Türkiye'ye döndükten sonra sorunsuzca kullanabilirsin. Şirket açmak aşağı yukarı $1000 USD'ye mal oluyordu 2016'da. PayPal hesabına bu şirket adresini ve adını girerek bir şirket PayPal'ın oluyor.

Türkiye'de PayPal hesabından para çekmek istersen de kredi kartına para çekebilirsin ama bu durumda da anlaşmalı bir kuyumcu fln bulmanı öneririm böylece karttaki parayı nakite çevirmiş olursun düşük bir komisyonla.

aslında webmoney ve payoneer ile de ödeyebileceklerini söylüyorlar ama bu ikisini bilmediğim için bulaşmadım acaba onlarla ilgili bir bilginiz varmı arkadaşlar ? sanal kartla falan bu parayı çekebiliyormuyum?

Öncelikle merhabalar arkadaşlar, dün hotspot kullanarak bir paypal hesabı açtım. Paypal hesabını kullanma amacım şu, 3D modeller tasarlıyorum ve bunları UE4, Unity, CGTrader gibi siteler üzerinden satmak istiyorum. Öğrenciyim, bir banka hesabım yok, bu yüzden Paypal kullanmayı tercih ettim (siteler ininal desteklemiyorlar). Öncelikle şunu söyleyeyim, ben Paypal'a para yükleyip alışveriş yapmayacağım. Ben Paypal'ı sattığım modellerden gelen geliri bu Paypal hesabıma aktaracağım. Paypal hesabımdaki parayı da internet üzerindeki alışverişlerimde kullanacağım. Bu arada Paypal'a bir kart yüklemiyorum, Paypal'ın kendi bakiyesini kullanacağım, bu şekilde planlıyorum arkadaşlar. Bunları yaparken bir sorun çıkar mı? Hesabı banlarlar, parada içeride kalır falan diye korkuyorum. Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Merak ettim de hesabın hala açık mı yoksa sorun çıktı mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı