VPN kullanmadan yasaklı sitelere girebiliyorum

ISS nedir? ULAK ağı bazen öyle yapabiliyordu en son.
Vodafone kullanıyorum
Hangi tarayıcı.

Tarayıcı fark etmiyor hepsinde öyle Chrome kullanıyorum normalde.
Eğer **rnhub'dan bahsediyorsan sadece Türkiye'de yasağı kalktı.
Belirli bir site değil tüm siteler öyle
Dün fark ettim, yasaklı sitelere VPN'siz girebiliyorum. Daha önce de buna benzer bir olay yaşanmıştı ama kullandığım VPN'i kapatıp açtığımda düzelmişti. Dün sabah tekrar oldu. VPN'i aç kapa yaptım, düzelmedi. Bu olaydan bayağı bir kıllandım çünkü mobil veri açınca giremiyorum. Ayrıca Wi-Fi'a bağlı herkes de yasaklı sitelere girebiliyor. Bu olaydan korktuğum için başka bir Wi-Fi'a bağladım. O ilk başta girmedi. Uyudum, uyandım o da yasaklı sitelere VPN'siz girmeye başladı. DNS önbelleğini temizledim, işe yaradı o internette ama kendi internetimde işe yaramadı. Az önce müşteri temsilcisini aradım, DNS spoofing yaşıyorum sanırsam dedim. Onlar da biz işlem yapamıyoruz, bilgisayarcı gelmesi lazım dedi. Şu an korkumdan Wi-Fi'a bağlanamıyorum ve nasıl çözeceğimi de bilmiyorum. Bilen birisi varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim. Bir de ekleme olarak IP adresim Türkiye olarak gözüküyor. Teşekkürler.

Servis sağlayıcıyı bir de modemi değiştirecek kadar sıkıntı olur mu ya da bunlar yapılırsa sıkıntı düzelir mi? Teşekkürler.
VPN kullanınca internet çok yavaşlıyor.

Biliyorum bende tabii ki ama iş güvenliğe gelince çok önemi kalmıyor internet hızının.
Dün fark ettim, yasaklı sitelere VPN'siz girebiliyorum. Daha önce de buna benzer bir olay yaşanmıştı ama kullandığım VPN'i kapatıp açtığımda düzelmişti. Dün sabah tekrar oldu. VPN'i aç kapa yaptım, düzelmedi. Bu olaydan bayağı bir kıllandım çünkü mobil veri açınca giremiyorum. Ayrıca Wi-Fi'a bağlı herkes de yasaklı sitelere girebiliyor. Bu olaydan korktuğum için başka bir Wi-Fi'a bağladım. O ilk başta girmedi. Uyudum, uyandım o da yasaklı sitelere VPN'siz girmeye başladı. DNS önbelleğini temizledim, işe yaradı o internette ama kendi internetimde işe yaramadı. Az önce müşteri temsilcisini aradım, DNS spoofing yaşıyorum sanırsam dedim. Onlar da biz işlem yapamıyoruz, bilgisayarcı gelmesi lazım dedi. Şu an korkumdan Wi-Fi'a bağlanamıyorum ve nasıl çözeceğimi de bilmiyorum. Bilen birisi varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim. Bir de ekleme olarak IP adresim Türkiye olarak gözüküyor. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Yasaklı sitelere girmenin cezası yok zaten onun için uğraşıyorsan uğraşmana gerek yok.

Hocam bende de aynı sorun var düzeltebildiniz mi? Herhangi bir şey kurmadım yani emeksiz bu şekilde oldu ilk yasaklar kalktı sandım ama bana özelmiş.

Hocam bende de aynı sorun var düzeltebildiniz mi? Herhangi bir şey kurmadım yani emeksiz bu şekilde oldu ilk yasaklar kalktı sandım ama bana özelmiş.

Aynen bana da öyle oldu hala uğraşıyorum en son çare modem bir de ISS değiştirmek olacak. Durumun aynısını yaşayanlara sordum kendiliğinden düzeldi diyorlar ama bende ki sorunun farklı olduğunu düşünüyorum. ISS nedir sizin.

Düzeltmeyi başarabildinizmi.

Son düzenleme:
Merhabalar bu konuyu 2. kez yazıyorum çünkü gerçekten çözmek istiyorum başlıkta gördüğünüz gibi VPN'siz yasaklı (malum) sitelere girebiliyorum. Sadece ben olsa sıkıntı yok modeme bağlanan her cihaz bu sitelere girebiliyor. VPN'siz yasaklı sitelere gidebildiğim için bayağı bir kıllandım başka bir Wi-Fi'ya bağladım orada ilk başta girmiyordu malum sitelere bir ama bir süre o Wi-Fi'de kalınca (4, 5 saat kadar) o da malum sitelere girmeye başladı DNS önbelleğini temizledim düzeldi ama kendi internetimde aynı işlemi uyguladığımda düzelmedi. Ben de modemi kapattım. 3 gün geçti sonunda eve bilgisayarcı çağırdım modemde bağladı arayüzü kontrol etti modemde sıkıntı yok telefonunuzda sıkıntı vardır (virüs vs) dedi. Sordum modem değişirse bu durum düzelir mi diye düzelmez dedi. Sonra bilgisayarcının bilgisayarından da denedik onun bilgisayarda da girdi yasaklı sitelere. Dedim normal mi bu dedi normal. Sonra çıldırdım tekrar sordum bu Wi-Fi'yi kullanmak güvenli mi diye güvenli dedi çıkarken hayat dersi verdi gitti. (müşteri hizmetlerinin önerisi üzerine gittim bilgisayarcıya.) Durum bu DNS spoofing gibi bir şey mi yaşıyorum ISS ve modem değişirse düzelir mi ya da değişmeden nasıl düzelir? Lütfen bilen birisi varsa beni aydınlatsın. Teşekkürler (minik bir hikaye gibi oldu kusura bakmayın).

Yeni konular

Geri
Yukarı