VR gözlük tavsiyesi

B.Özdemir

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arada Assetto Corsa oynuyorum. Bazılarında görüyorum. Şu şekilde gameplayler bayağı güzel görünüyor. R bu şekilde oynayabilmem için VR gözlük tavsiye eder misiniz? Bütçem yok şu anlık. Çünkü piyasasını bilmiyorum .F/P bir ürün olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Arada Assetto Corsa oynuyorum. Bazılarında görüyorum. Şu şekilde gameplayler bayağı güzel görünüyor. R bu şekilde oynayabilmem için VR gözlük tavsiye eder misiniz? Bütçem yok şu anlık. Çünkü piyasasını bilmiyorum .F/P bir ürün olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1689633721246.png

Arkadaşın kullandığı gözlük Quest 2 ve piyasada şu an en iyi F/P ürün olarak Quest 2 var. PCVR oyunları için maalesef ki sağlam bir sisteme ihtiyacınız gerekiyor. Önerim 2060/3060/3060Ti tarzı kartlar. AMD kartlarını encoder sorunları olduğu için önermiyorum. Intel ARC kartları da VR uyumlu olmadığı için önermiyorum zaten açmıyorlar bile.

Eki Görüntüle 1866232

Arkadaşın kullandığı gözlük Quest 2 ve piyasada şu an en iyi F/P ürün olarak Quest 2 var. Pcvr oyunları için maalesef ki sağlam bir sisteme ihtiyacınız gerekiyor. Önerim 2060/3060/3060Ti tarzı kartlar. AMD kartlarını encoder sorunları olduğu için önermiyorum. Intel Arc kartları da VR uyumlu olmadığı için önermiyorum zaten açmıyorlar bile.

Açıklama için teşekkür ederim bilgi sahibi oldum sayende.

VR ile oynamak istiyorsan böyle bir oyunu sisteminin üst düzey olması lazım fakat bu oyunu trafikli modlu oynuyorsan sistemin iyidir zaten gözlük olarak BOBOVR 2 PRO öneririm.

VR ile oynamak istiyorsan böyle bir oyunu sisteminin üst düzey olması lazım fakat bu oyunu trafikli modlu oynuyorsan sistemin iyidir zaten gözlük olarak BOBOVR 2 PRO öneririm.
Belirttiğiniz ürün gözlük değildir, gözlük için ekstra aparatlardır. Gözlüğün kayışı veya diğer şeyleri yeterli gelmediği için belirli başlı firmaların BOBOVR/Kiwi tarzı firmaların ürettiği buna benzer ürünler olur. Arkadaşın ihtiyacı olan Quest 2.

Trafik modlu oynuyorum imzamda ki sistemi kullanıyorum.

1080P Maximum ayarlarda alacağınız performans bu video üzerinde mevcut. Belirli başlı VR için ayarları yaparsanız daha da iyi performans alabilirsiniz. Belirttiğiniz sistem ile hiçbir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Sağlam ayarlar yapmak için Virtual Desktop ürününü öneririm fakat fiyatı maalesef ki yüksek. Oculus mağazasında bulunan ürünler dolar bazlı olduğu için 20$ gibi bir fiyata satılıyor. Quest 2 elinize geçer ise konu açıp beni etiketlerseniz ayarlar konusunda yardımcı olabilirim. Yabancı diliniz az da olsa anlamaya yetecek kadar var ise Reddit sayfasında 3060 için ayar diye aratırsanız daha bilgili kişilerin yaptığı ayarları deneyip size en iyi uyanı kullanabilirsiniz.

Belirttiğiniz ürün gözlük değildir, gözlük için ekstra aparatlardır. Gözlüğün kayışı veya diğer şeyleri yeterli gelmediği için belirli başlı firmaların BOBOVR/Kiwi tarzı firmaların ürettiği buna benzer ürünler olur. Arkadaşın ihtiyacı olan Quest 2.

1080p maximum ayarlarda alacağınız performans bu video üzerinde mevcut. Belirli başlı VR için ayarları yaparsanız daha da iyi performans alabilirsiniz. Belirttiğiniz sistem ile hiçbir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Sağlam ayarlar yapmak için Virtual desktop ürününü öneririm fakat fiyatı maalesef ki yüksek. Oculus mağazasında bulunan ürünler dolar bazlı olduğu için 20$ gibi bir fiyata satılıyor. Quest 2 elinize geçer ise konu açıp beni etiketlerseniz ayarlar konusunda yardımcı olabilirim. Yabancı diliniz az da olsa anlamaya yetecek kadar var ise Reddit sayfasında 3060 için ayar diye aratırsanız daha bilgili kişilerin yaptığı ayarları deneyip size en iyi uyanı kullanabilirsiniz.

Aklımda ki tüm soru işaretleri gitti şu an teşekkür ederim eğer Quest 2 alırsam size ulaşacağım.

Geri
Yukarı