VR ile PC oyunları beraber oynanabiliyor mu?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Oculus Quest 2 sipariş ettim de, mesela bilgisayara link kablosu ile bağlayıp The Forest açtığımda arkadaşım bilgisayardan oynasa da aynı anda oynayabiliyor muyuz? Ya da Minecraft'ta ben VR iken arkadaşım PC oynayabiliyor mu? *online olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oculus Quest 2 sipariş ettim de, mesela bilgisayara link kablosu ile bağlayıp The Forest açtığımda arkadaşım bilgisayardan oynasa da aynı anda oynayabiliyor muyuz? Ya da Minecraft'ta ben VR iken arkadaşım PC oynayabiliyor mu? *online olarak.
Çok büyük ihtimalle evet. Mesela VR chat hem bilgisayardan hem de VR'dan oynanabiliyor.

Son düzenleme:
Onu biliyorum da mesela rec room tarzı oyunlarda PC oynasan bile VR gibi ellerini kontrol etmek zorundasın tuşlarla. O yüzden aklımda soru işareti kaldı.

Ama sonuç olarak o özellik Rec Room ve vrchat tarzı oyunlarda VR başlığı olmayanlar da oyunu oynayabilsin diye. Klavye kontrollerinin zor olmasının sebebi o oyunların aslında VR için kodlanması, çok kafaya takmayın.

No Mans Sky'a sanal gerçeklik başlığı ile girdiğimde düz ekran oyuncuları ile birlikte oynayabiliyordum. Arkadaşımdan ekran paylaşımı açmasını rica ettiğimde gayet ellerimin, kollarımın oynadığı görülebiliyordu. Kısmi sanal gerçeklik desteği olan Elite Dangerous yine aynı şekilde oynanabiliyor. VRChat'i zaten biliyorsunuzdur. Bunlar dışında her iki tür oyuncunun bir arada bulunabildiği başka çok oyunculu oyun denemedim.

Oculus Rift Store'dan Minecraft VR indirip denediğimde oyun sadece ev sineması ortamında açılmıştı, el takibi gibi özellikler bulunmuyordu. Minecraft'ın sitesinde baktığımda gerçi tam sanal gerçeklik desteği olduğunu gördüm ama bende neden öyle oldu bilmiyorum. Sanırsam Phasmophobia da birlikte oynanabiliyordu. Kanımca düz ekran oyuncusu arkadaşlarınızla sanal gerçeklik başlığı kullanarak oyun oynayabilirsiniz. Hatta dilerseniz sanal gerçekliğe ev sineması ortamında girerek istediğiniz sanal gerçeklik desteği olmayan düz ekran oyunlarını da oynayabilirsiniz.

Düzenleme: Sanal gerçeklik başlığınız hayırlı olsun. Güle güle kullanmanız dileğiyle, güzel bir başlık tercih etmişsiniz. Umarım Facebook hesabı ile kullanma zorunluluğundan haberdarsınızdır.

Oculus Rift Store'dan Minecraft VR indirip denediğimde oyun sadece ev sineması ortamında açılmıştı, el takibi gibi özellikler bulunmuyordu. Minecraft'ın sitesinde baktığım gerçi tam sanal gerçeklik desteği olduğunu gördüm ama bende neden öyle oldu bilmiyorum.
Vivecraft gibi bir program ile oynanıyormuş sanırsam.
Düzenleme: Sanal gerçeklik başlığınız hayırlı olsun. Güle güle kullanmanız dileğiyle, güzel bir başlık tercih etmişsiniz. Umarım Facebook hesabı ile kullanma zorunluluğundan haberdarsınızdır.
Teşekkürler :). Evet farkındayım zaten kendi kişisel hesabım var.

@iKayraOnur Evet, ViveCraft modu ile oynanıyor. Minecraft Java sürümünün üstüne kuruluyor. Mod olduğu için arkadaşlarınızla oynarken sorun olur mu, bilmiyorum. Bende sadece Minecraft Windows 10 Sürümü bulunduğundan onu deneme fırsatım olmadı.

Onu biliyorum da mesela Rec Room tarzı oyunlarda PC oynasan bile VR gibi ellerini kontrol etmek zorundasın tuşlarla. O yüzden aklımda soru işareti kaldı
Bazı oyunlar o şekilde oynanabiliyor, bazıları ise oynanamıyor. Minecraft oynanıyor mesala dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı