VRAM Arttırmak Ekran Kartına Zarar Verir mi?

ctnmm22

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ASUS TUF Gaming 1650 4 GB GDDR6 128 Bit ekran kartım var. CoD Warzone indirdim. Oynayan varsa bilir. Grafik atarları kısmında VRAM usage diye bır şey var. Siz ayarları yaptıkça orada kullanımını gösteriyor. Şimdi bana orada 4 GB'lık bir yer vermiş ve 3GB gibi bir noktaya çizgi geçmiş. Bende ınternetten baktım. Belgelerden oyunun klasörune girip adv_options diye birbelgeyi açıp içine "VideoMemoryScale = 0,8" iken "VideoMemoryScale = 1.6" yazıyoruz. Oyuna girince bu sefer VRAM usage 6 GB'lık bir alan oluyor. Ekran kartıma zarar verır mı böyle kullansam? Ekran kartım 4 GB. Orada6 GB yazıyor. Normal PC de 12 GB RAM var 8+4 olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. ASUS TUF Gaming 1650 4 GB GDDR6 128 Bit ekran kartım var. CoD Warzone indirdim. Oynayan varsa bilir. Grafik atarları kısmında VRAM usage diye bır şey var. Siz ayarları yaptıkça orada kullanımını gösteriyor. Şimdi bana orada 4 GB'lık bir yer vermiş ve 3GB gibi bir noktaya çizgi geçmiş. Bende ınternetten baktım. Belgelerden oyunun klasörune girip adv_options diye birbelgeyi açıp içine "videomemoryscale = 0, 8" iken "videomemoryscale = 1.6" yazıyoruz. Oyuna girince bu sefer VRAM usage 6 GB'lık bir alan oluyor. Ekran kartıma zarar verır mı böyle kullansam? Ekran kartım 4 GB. Orada6 GB yazıyor. Normal PC de 12 GB RAM var 8+4 olarak.

Ekran kartı VRAM'i yetmeyeceği için RAM'den alacak RAM frekansı ekran kartı bellek frekansından düşük olduğu için drop yiyeceksin.

Arkadaşlar merhaba. ASUS TUF Gaming 1650 4 GB GDDR6 128 Bit ekran kartım var. CoD Warzone indirdim. Oynayan varsa bilir. Grafik atarları kısmında VRAM usage diye bır şey var. Siz ayarları yaptıkça orada kullanımını gösteriyor. Şimdi bana orada 4 GB'lık bir yer vermiş ve 3GB gibi bir noktaya çizgi geçmiş. Bende ınternetten baktım. Belgelerden oyunun klasörune girip adv_options diye birbelgeyi açıp içine "videomemoryscale = 0, 8" iken "videomemoryscale = 1.6" yazıyoruz. Oyuna girince bu sefer VRAM usage 6 GB'lık bir alan oluyor. Ekran kartıma zarar verır mı böyle kullansam? Ekran kartım 4 GB. Orada6 GB yazıyor. Normal PC de 12 GB RAM var 8+4 olarak.

Sdece dahili grafik işlemcisinin VRAM artırabilirsiniz ona da pek gerek yok zaten ekran kartının işleyecebileceği RAM ne kadarsa o kadardır 128 GB da versen değişmez.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı