VRAM arttırmak performansı arttırır mı?

ametisikaltun

Decapat
Daha fazla  
Ben Intel HD Graphics 4000 kullanıyorum ve RAM'im 4 GB. yeni bir RAM alıp 8 GB'lık RAM'i 12 GB yapacağım ve baktığıma göre ayrılmış video belleği 32MB yazıyor. ben kendi RAM'imden 4 GB versem daha yüksek FPS falan alır mıyım, bir işe yarar mı?

Ben Intel HD Graphics 4000 kullanıyorum ve RAM'im 4 GB. Yeni bir RAM alıp 8 GB'lık RAM'i 12 GB yapacağım ve baktığıma göre ayrılmış video belleği 32MB yazıyor. Ben kendi RAM'imden 4 GB versem daha yüksek FPS falan alır mıyım, bir işe yarar mı?

Çok fazla bir artış beklemeyin, bende 10-20 FPS arttı, oyundan oyuna değişiyor. Ben de HD Graphics 4000 kullanıyorum, PC 4 GB RAM ile gelmişti aynısından bir tane de ben ekledim. Çift kanal çalışıyor ve oyunlarda dediğim gibi yaklaşık 10-20 FPS artışı oldu ama diğer işler açısından çok rahatladı PC. Alt+Tab, çoklu sekme, çoklu program gibi gibi. Bir de benim BIOS desteklemediği için VRAM 32 MB olarak kaldı ama destekleyen BIOS varsa 256 MB'a kadar(tam emin değilim) çıkarılabiliyormuş sanırım. Technopat'ın da böyle bir videosu vardı hatta. Intel HD Graphics RAM Yükseltme Rehberi

Çok fazla bir artış beklemeyin, bende 10-20 FPS arttı, oyundan oyuna değişiyor. Ben de HD Graphics 4000 kullanıyorum, PC 4 GB RAM ile gelmişti aynısından bir tane de ben ekledim. Çift kanal çalışıyor ve oyunlarda dediğim gibi yaklaşık 10-20 FPS artışı oldu ama diğer işler açısından çok rahatladı PC. Alt+Tab, çoklu sekme, çoklu program gibi gibi. Bir de benim BIOS desteklemediği için VRAM 32 MB olarak kaldı ama destekleyen BIOS varsa 256 MB'a kadar(tam emin değilim) çıkarılabiliyormuş sanırım. Technopat'ın da böyle bir videosu vardı hatta. Intel HD Graphics RAM Yükseltme Rehberi
Hocam bence o kadar etki etmez ama neyse.
Ayrıca BİOS haricinde bazı ayarlarla 1.6GB'a kadar yükseliyor.

Hocam bence o kadar etki etmez ama neyse.
Ayrıca BIOS haricinde bazı ayarlarla 1.6 GB'a kadar yükseliyor.

Hocam zaten 15 FPS - 20 FPS çok büyük bir etki değil ama düşük sistemleri rahatlatıyor çift kanal yapmak RAM'leri. Hatta AMD APU sistemlerde daha da fazla artış yaşadığını söyleyenler var bu forumda.

Çok teşekkür ederim 10-20 fps de bir şeydir sonuçta Alt+Tab hızlanmasıda iyidir zaten bir de ssd alıcam çok daha hızlanır iyi günler çok sağolun.

Geri
Yukarı