VRAM mi yoksa çekirdek hızımı performansı daha fazla etkiler?

İkisi de tek başına daha iyi ve kötü değildir. Kimi oyunda VRAM daha çok etkiler ama genel olarak çekirdek hızıdır. Kartların çekirdek sayıları, işleme üniteleri, mimarileri hepsi birer etken.

Rx 560 ile 1050 ti yi kıyaslıyorum.

1050 Ti bir tık daha iyidir ama bütçe bir tık artırılırsa günümüzde RX 570 ve GTX 1650'nin aşağısını pek düşünmemek lazım.

Hocam bütçe çok düşük sıkıntı da o.

Ne oynayacağına göre değişir, rekabetçilerde ikisi de fazlasıyla yeter güçlü işlemci asıl önemli olan. Ama ben çamur olmayan grafiklerde ve 60 FPS'de RDR2 gibi oyunları oynamak istiyorum diyorsan orası sakat. Bütçen nedir bu arada?

Ne oynayacağına göre değişir, rekabetçilerde ikisi de fazlasıyla yeter güçlü işlemci asıl önemli olan. Ama ben çamur olmayan grafiklerde ve 60 FPS'de RDR2 gibi oyunları oynamak istiyorum diyorsan orası sakat. Bütçen nedir bu arada?
Çamur grafiklerde 40 fps almam yeterde artar hocam. Benim apu sistemim apexi 1080p lowest te 15 fps alıyor. 40tanmı rahatsız olucam. Bütçe 4000

@Ronaldonun kramponu 4000 TL sen ne yaptın ne 1050 Ti ne RX 560'ı. İkinci ele girsen 3000 TL civarına 1650 Super ve 5500 XT'den geçilmiyor hepsi de temiz kullanılmış garantili kartlar. Sıfır kart alma gibi bir hataya düşme. Bak ben 5500 XT 8 GB kullanıyorum bunun muadili GTX 1660 bile geçenlerde sıfır 4000 TL civarındaydı. İkinci elde 1660 Super bile bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı