VRM sıcaklığını düşürmek için tavsiyeler

Mr. Krabs

Kilopat
Yer
Samanyolu Galaksisi
Daha fazla  
1595009149998.png

A320 anakartı R7 3700X ile kullanmak istiyorum.
Anakartın desteği olmasına rağmen yabancı forumlarda birçok kişi VRM ısınmasından dolayı drop yersin demiş.
İdarelikten 4-5 ay kullanmam gerekiyor sizce bu süre içinde bir sıkıntı olur mu?
VRM soketi zarar görmesin diye eski bir sıvı soğutucu aldım ve VRM soketlerine gelecek şekilde vidaladım sizce ısınma az da olsa gider mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
n11.com'dan Ekran Kartı RAM Anakart Chipset Pasif Soğutucu Aliminyum seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Hocam bunlardan alıp kullanabilirsiniz.

Arkadaşın dediği gibi altında termal ped olan büyük metal bir blok kullanırsan, sıkıntı olmayacaktır lakin çok uzun öyle kullanmamanı tavsiye ederim. Bu işlemci darboğazı gibi bir şey değil çünkü öyle bir anakarttan çok uzun süre ryzen 7'ye güç beslemesi yapmasını beklemek doğru olmaz.

Turboyu kapat geç.
Peki işlemciye undervolting uygulamak diye bir şey var mı?
Arkadaşın dediği gibi altında termal ped olan büyük metal bir blok kullanırsan, sıkıntı olmayacaktır lakin çok uzun öyle kullanmamanı tavsiye ederim. Bu işlemci darboğazı gibi bir şey değil çünkü öyle bir anakarttan çok uzun süre ryzen 7'ye güç beslemesi yapmasını beklemek doğru olmaz.
Zaten 4-5 ay kullanıp Z570 alınacak ama şimdilik termal ped almam iyi olur mu?
n11.com'dan Ekran Kartı RAM Anakart Chipset Pasif Soğutucu Aliminyum seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Hocam bunlardan alıp kullanabilirsiniz.
Bu işimi görür mü?
Bu daha kaliteli gibi geldi:

Bu işimi görür mü?
Hocam boyutunu bilmiyorum. Benim attığım anakarta uyumlu. Bu işler için yapılmış.

Bu işimi görür mü?

Tabi ki var, turboyu kapatınca otomatik undervolting oluyor işte. Ha ben ince ince uğraşırım dersen eyvallah overclock menüsü orada. :)

Geri
Yukarı