Vs 2019 projesi nasıl başka PC'ye taşınır?

AiTojon

Hectopat
Merhaba ben Udemy üzerinden C# dersi alıyorum IDE olarak da vs 2019 kullanıyoruz. Bilgisayarımı değiştirdim ve eski bilgisayarımda yaptığım projeleri yeni bilgisayarım aktarmak istiyorum fakat bir türlü nasıl yapacağını bulamadım yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben Udemy üzerinden C# dersi alıyorum IDE olarak da vs 2019 kullanıyoruz. Bilgisayarımı değiştirdim ve eski bilgisayarımda yaptığım projeleri yeni bilgisayarım aktarmak istiyorum fakat bir türlü nasıl yapacağını bulamadım yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Sln dosyalarını diğer dosyalar ile birlikte USB'ye at.

dediklerinin hepsini yaptım usb bellekden yeni bilgisayarıma aktardım sağ tıklayıp vs ile aç dedim ama devamını nasıl getireceğim acaba vs ile açtığımda yanda dosya olarak görünüyor.
1628984525438.png

Sln dosyasını açıyorum projelere ulaşıyorum fakat eski bilgisayarda olduğu gibi her seferinde dosyadan açmak yerine direkt kendi klasöründen sln dosyasını göstererek yani ona tıklayarak girdiğim gibi yapmak istiyorum.
Bunu yapmak için dosyaları VS2019'un dosya konumunda herhangi bir klasöre mi kopyalamam lazım?

Hocam USB'ye direk bütün klasörleri copy paste yapın. Eğer diğer bilgisayarlar aynı şeyleri yüklediyseniz çalışır programlar.

Evet hocam dediğiniz gibi yaptım daha sonra vs de projelerin açıldığı klasöre yapıştırdım daha sonra bir projeyi veya çözümü aç diyerek yapıştırdıığım dosyalardan .sln uzantılı klasörü seçip devam ettim ve sıkıntısız bir şekilde çalışıyor teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı