Çözüldü VS Code CSS, JS ve HTML dilleri nasıl indirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf1283

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080, İntel 13700HX, 32GB SAMSUNG RAM, 2 TB SSD
Merhaba, ben Virsual Studio Code indirdim ve bu CSS, JavaScript, HTML dillerini indirmek istiyorum. Bunun için şu Marketplace'ye girip JavaScript yazıyorum ama yazdıktan sonra yazı yazılan kısmın hemen altında direkt Microsoft Corparation'ın yapımıyla JavaScript çıkıyor. Onu indirdim. Ama CSS için baktığımda Microsoft'un yapımı olarak çıkmıyor. Hep Arap isimlerin yaptığı araçlar çıkıyor. HTML için baktığımda onda da aynı şey çıkıyor. Ayrıca bu HTML, CSS, JavaScript aynı dosyada durabilir mi? Mesela bir web sitesi için kodlama yaptığımda hem HTML hem CSS hem de JavaScript'i bir arada kullanarak yazıyoruz ama bunları nasıl birleştiriyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu an herhangi bi indirme yapmana gerek yok. Python gibi diller kullanmak istediğinde bilgisayarına o dili kurmalısın. Bu da kendi sitesinden oluyor. Extensions kısmından herhangi bir dil indiremezsin, orada yalnızca yardımcı araçlar vb. yer alır. Birleştirme işlemine gelirsek, diyelim bir klasör içinde .js .css .html uzantılı 3 adet dosya var.

HTML:
<head>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="styles.css">
</head>

<body>
  <!-- HTML içeriği -->

<script src="script.js"></script>
</body>

Yazdığın takdirde birleşme işlemi olmuş olur. Bu kısmı net hatırlamıyorum kontrol etmende fayda var.
VS Code içerisinde varsayılan olarak gelen "emmet" isimli eklenti sayesinde destek sunuyor. Onun dışında html, css, js yazarken rahatlık için benim önerdiğim eklentiler:
- Prettier
- ESLint
- JavaScript (ES6) Snippets (yayıncı: charalampos karypidis)
- Better Comments

Merhaba, ben Virsual Studio Code indirdim ve bu CSS, JavaScript, HTML dillerini indirmek istiyorum. Bunun için şu Marketplace'ye girin JavaScript yazarak ama yazdıktan sonra yazı yazılan kısmın hemen altında doğrudan Microsoft Corparation'ın üretimiyle JavaScript çıkıyor. Onu indirdim. Ama CSS için kitaplar Microsoft'un yapımı olarak çıkmıyor. Hep Arap isimlerinin yaptığı araçlar çıkıyor. HTML için korunmada da aynı şey çıkıyor. Ayrıca bu HTML, CSS, JavaScript aynı dosyada durabilir mi? Örneğin bir web sitesi için karmaşıklık tablolarında hem HTML hem CSS hem de JavaScript'i bir arada kullanarak yazıyoruz ama bunları nasıl birleştiriyoruz?
HTML, CSS, JS tarayıcıda çalışır. Eğer bir tarayıcın varsa ve aşağıdaki eklenti kurulu ise yazdığın kodu tarayıcıya canlı olarak sunup orada çalıştırabilirsin Live Server - Visual Studio Marketplace

Şu an herhangi bi indirme yapmana gerek yok. Python gibi diller kullanmak istediğinde bilgisayarına o dili kurmalısın. Bu da kendi sitesinden oluyor. Extensions kısmından herhangi bir dil indiremezsin, orada yalnızca yardımcı araçlar vb. yer alır. Birleştirme işlemine gelirsek, diyelim bir klasör içinde .js .css .html uzantılı 3 adet dosya var.

HTML:
<head>
</head>

<body>
  <!-- HTML içeriği -->

</body>

Yazdığın takdirde birleşme işlemi olmuş olur. Bu kısmı net hatırlamıyorum kontrol etmende fayda var.

Çözüm
Şu an herhangi bir indirme yapmana gerek yok. Python gibi diller kullanmak istediğinde bilgisayarına o dili kurmalısın. Bu da kendi sitesinden oluyor. Extensions kısmından herhangi bir dil indiremezsin, orada yalnızca yardımcı araçlar vb. yer alır. Birleştirme işlemine gelirsek, diyelim bir klasör içinde .js .CSS .html uzantılı 3 adet dosya var.

HTML:
<head>
</head>

<body>
 <!-- HTML içeriği -->

</body>

Merhaba, Python zaten inili ama JavaScript gibi dillerin internette programları yok.

Hocam bu diller sandığınız .exe dosyaları gibi programlar değiller. Eğer JS,CSS,HTML çalışacak iseniz şu an için bir şey yapmanıza gerek yok. Keyifler

Hocam bu diller sandığınız .exe dosyaları gibi programlar değiller. Eğer JS,CSS,HTML çalışacak iseniz şu an için bir şey yapmanıza gerek yok. Keyifler
Peki, yaptım zaten ama şu kodları birleştirmeyi hala anlamadım. Mesela ben bu birleştirme işlemini anlamak için codepen.io'da bir proje oluşturdum. Zaten codepen'de html css ve js yan yana ayrılmış bir biçimde yazılıyor (kendiniz de hesap oluşturarak anlayabilirsiniz) ama birinde yazılan sonuçta oluşanı etkiliyor ama import dediğimde hepsi bir zip içerisinde bilgisayara indiriyor. Zip'i açınca da hepsi ayrı ayrı mesela

Klasör:Codepen.........
Dosya:Codepen.........js
Dosya:Codepen.........css
Dosya:Codepen.........html
Şeklinde zip içerisinde yer alıyor. Ama mesela hepsi bir anda açılmıyor. Teker teker google'da sonuç halinse açılıyor ve sadece bu şekilde Html açılıyor ama bunun dışında hepsi teker teker Virsual Studio Code'da kod halinde açılıyor.

@delikarga

HTML:
<head>
</head>

<body>
  <!-- HTML içeriği -->

</body>

Çoğunluğu doğru ancak tamamen doğrusu şu olacak 👇
HTML:
<html>
<head>
  <link rel="stylesheet" href="(ad).css">
</head>

<body>
  <!-- HTML içeriği -->

<script src="(ad).js"></script>
</body>

Peki, yaptım zaten ama şu kodları birleştirmeyi hala anlamadım. Mesela ben bu birleştirme işlemini anlamak için codepen.io'da bir proje oluşturdum. Zaten codepen'de html css ve js yan yana ayrılmış bir biçimde yazılıyor (kendiniz de hesap oluşturarak anlayabilirsiniz) ama birinde yazılan sonuçta oluşanı etkiliyor ama import dediğimde hepsi bir zip içerisinde bilgisayara indiriyor. Zip'i açınca da hepsi ayrı ayrı mesela

Klasör:Codepen.........
Dosya:Codepen.........js
Dosya:Codepen.........css
Dosya:Codepen.........html
Şeklinde zip içerisinde yer alıyor. Ama mesela hepsi bir anda açılmıyor. Teker teker google'da sonuç halinse açılıyor ve sadece bu şekilde Html açılıyor ama bunun dışında hepsi teker teker Virsual Studio Code'da kod halinde açılıyor.

@delikarga

Çoğunluğu doğru ancak tamamen doğrusu şu olacak 👇
HTML:
<html>
<head>
  <link rel="stylesheet" href="(ad).css">
</head>

<body>
  <!-- HTML içeriği -->

<script src="(ad).js"></script>
</body>
+ </html>