Çözüldü VS Code requests çalışıyor ama altında sarı çizgi oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
Requests module calisiyor ama nedense alti sari cizgili. Bir turlu cozemedim. Stackover Flow vs gibi denemeler yaptim. Çözüldü: Requests modül nasıl aktif edilir? buna da baktim. Yardimci olabilecek biri varsa cok sevinirim. Import "requests" could not be resolved from Source pylance diyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-07-12 162115.png
    Screenshot 2022-07-12 162115.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CTRL+Shift+p yapıp çıkan kutucukta "Python: Select ınterpreter" şeklinde arama yapıp çıkan sonuca tıkladığınızda nasıl seçenekler çıkıyor. Burada birden fazla Python yolu varsa başka bir tane seçebilirsiniz veya hiç gözükmüyorsa elle python.exe'nin yolunu göstermeyi deneyin.

Hocam cozdum. Biraz daha sert arastirma sonunda. Ne var ne yok sildim. Sonra clean install yaptim ve oldu.
Sorun Python ya da modülü indirip indirmemekle alakalı değil. Zaten sorunu kendi açıklıyor: "Requests modülü pylance tarafından çözümlenemedi.". Kodunuz gene çalışacaktır, tek farkı requests modülünü kullanırken fonksiyonlar hakkında bilgiler ve tavsiyeler almayacaksınız.

Ctrl+Shift+P yapıp çıkan kutucukta "Python: Select Interpreter" şeklinde arama yapıp çıkan sonuca tıkladığınızda nasıl seçenekler çıkıyor. Burada birden fazla python yolu varsa başka bi tane seçebilirsiniz veya hiç gözükmüyorsa elle python.exe'nin yolunu göstermeyi deneyin.

CTRL+Shift+p yapıp çıkan kutucukta "Python: Select ınterpreter" şeklinde arama yapıp çıkan sonuca tıkladığınızda nasıl seçenekler çıkıyor. Burada birden fazla Python yolu varsa başka bir tane seçebilirsiniz veya hiç gözükmüyorsa elle python.exe'nin yolunu göstermeyi deneyin.

Hocam cozdum. Biraz daha sert arastirma sonunda. Ne var ne yok sildim. Sonra clean install yaptim ve oldu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı