Vücut geliştirme yapan birisi hangi dövüş sporuna başlamalı?

Benim tavsiyem bence siz boksa gidin bir yerden başlanması gerek herkes bir anda öyle boks yapmayı öğrenmiyor ki, ileride en azından kendinizi savunursunuz.
Tabii, boksa başlamak için bir ton şeyi göze almak lazım hocam. 🙂
Boks ile güreş arasındayım hocam şu anda aslında karate yapmayı çok isterdim ama vücut ölçülerim pek uygun değil galiba.

İkisi bir arada olmaz, ters mıknatıslanma yapar.
Hocam vücut geliştirme dediğim öyle işi profesyonele döken bir insan değilim kendi çapımda takılıyorum benim bildiğim zaten boks falan yapan kişiler de belli başlı vücut çalışmaları yapıyorlar.

Boks ile güreş arasındayım hocam şu anda aslında karate yapmayı çok isterdim ama vücut ölçülerim pek uygun değil galiba.

Hocam vücut geliştirme dediğim öyle işi profesyonele döken bir insan değilim kendi çapımda takılıyorum benim bildiğim zaten boks falan yapan kişiler de belli başlı vücut çalışmaları yapıyorlar.

Karate yapmayı deneyebilirsiniz hemen olmaz demeyin, deneyin baktınız olmuyor başka dallara yönelirsiniz.

WWE yani Amerikan güreşi size uygundur. Bir kaç tanıdığım var ilgilenirseniz ayarlatabilirim.

Şaka maka boks ile güreş arasındaysanız boks seçin size daha çok yararı olur emin olun.

Dosya Ekleri

• john-cena-wwe-champion.jpg
    john-cena-wwe-champion.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 17

Ben kick boxu bırakıp vücut geliştirmeye başladım aslında tam vücut geliştirme demeyeyim kasları diri tutmak için haftada minimum 3 gün ağırlık çalışması yapıyorum ama buna rağmen bazen aşırı bitkin hissettiğim zamanlar oluyor, ikisini bir arada düşünemiyorum vücut bir yerde iflas eder bir sakatlık çıkabilir.

Arkadaşlar merhaba, dövüş sporlarına küçüklüğümden beridir ilgim var ve şu aralar başlamayı planlıyorum. 186 boyunda 90 kilo vücut geliştirme yapan birisi için hangi dövüş sporunu önerirsiniz?

Boyun kısa olsaydı biraz tekvando önerirdim Messi gibi çok fazla istediğin hareketi yapmakta zorlanmazdın ama boks a başla zor ama insan zoru başarınca bir şeye ulaşıyor.

Ben kick boxu bırakıp vücut geliştirmeye başladım aslında tam vücut geliştirme demeyeyim kasları diri tutmak için haftada minimum 3 gün ağırlık çalışması yapıyorum ama buna rağmen bazen aşırı bitkin hissettiğim zamanlar oluyor, ikisini bir arada düşünemiyorum vücut bir yerde iflas eder bir sakatlık çıkabilir.
Sıkıntı yok hocam boks yapmaya başlarsam vücut geliştirmeyi bırakır boksörlerin yaptığı programları yapmaya başlarım.

WWE yani Amerikan güreşi size uygundur. Bir kaç tanıdığım var ilgilenirseniz ayarlatabilirim.

Şaka maka boks ile güreş arasındaysanız boks seçin size daha çok yararı olur emin olun.
Boyun kısa olsaydı biraz tekvando önerirdim Messi gibi çok fazla istediğin hareketi yapmakta zorlanmazdın ama boks a başla zor ama insan zoru başarınca bir şeye ulaşıyor.
Bokstan gidelim o zaman. :D
Yaşınızı bilmiyorum ama dövüş sporu yerine basketbolda düşünebilirsiniz.
23 yaşındayım başka spor dallarına pek merakım yok izlemeyi seven tiplerdenim ben biraz daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı