Vulcan-7500F kasa iyi mi?

Soğutmasız 85 derece. Asıl senin dediğin imkansız.
@CEO of SM Technology.
Hava akışı iyiyse doğru diyor olabilir ama bu soğutmanın gereksiz olduğu anlamına gelmez. 85 sınır gibi biraz. Bu arada 5 dakikada 100 dereceye falan çıkmaz eğer boştaysa işlemci. Yük altındaysa, stok fan kullanılıyorsa ve kötü hava akışına sahip bir kasanın içindeyse olabilir belki. X 120 tarzı soğutmalar önerdiğimiz işlemciler, aslında stok ile de kullanılabiliyor zaten ama tedbir olsun diye aldırıyoruz, zaten işlemcinin sınırda gezmesi de kimsenin hoşuna gitmiyor.

Hava akışı iyiyse doğru diyor olabilir ama bu soğutmanın gereksiz olduğu anlamına gelmez. 85 sınır gibi biraz. Bu arada 5 dakikada 100 dereceye falan çıkmaz eğer boştaysa işlemci. Yük altındaysa, stok fan kullanılıyorsa ve kötü hava akışına sahip bir kasanın içindeyse olabilir belki.

Kasa bu ve stok soğutucuyla kullanıyorum.

Hocam bir konu da 5-10Dk'da 100 dereceye çıkabileceğini okumuştum.
14700KF falan kullanıyorsan doğru olabilir ama boştayken 100'e çıkmaz aşağı yukarı hiçbir AMD işlemci.

İmkansız öyle bir şey olması. Öyle bir işlemci olsa insan piyasaya sürmeye utanır.
360mm'lik soğutucuların bile soğutamadığı Intel işlemciler için doğru olabilir ama 7500F için değil.

14700KF falan kullanıyorsan doğru olabilir ama boştayken 100'e çıkmaz aşağı yukarı hiçbir AMD işlemci.

360Mm'lik soğutucuların bile soğutamadığı Intel işlemciler için doğru olabilir ama 7500F için değil.

7500F için konuştum zaten. 14700KF falan olsa konuştuğumuz işlemci belki stok soğutucuyla çıkabilir o sıcaklıklara belki değil çıkıyorda zaten ama 7500F 14700kf kadar performanslı bir işlemci olmadığı için imkansız oluyor. Dediğim gibi Max 85 dereceleri gördüm 90'ı bile görmedim daha oyunlarda. Ama bir tane soğutucu almayı düşünüyorum yazın 90 dereceleri görebilir belki şu an emin olamıyorum.

7500F için konuştum zaten. 14700KF falan olsa konuştuğumuz işlemci belki stok soğutucuyla çıkabilir o sıcaklıklara belki değil çıkıyor da zaten ama 7500F 14700kf kadar performanslı bir işlemci olmadığı için imkansız oluyor. Dediğim gibi Max 85 dereceleri gördüm 90'ı bile görmedim daha oyunlarda. Ama bir tane soğutucu almayı düşünüyorum yazın 90 dereceleri görebilir belki şu an emin olamıyorum.
Performans ile sıcaklık tam olarak orantılı değil kardeşim. Eskiden çok ısınan AMD işlemciler vardı ama günümüzün işlemcilerden çok daha düşük performanstalar. Ayrıca 14700KF'nin AMD'deki eşdeğerleri (7800X3D gibi) kule tipi ile rahat edebiliyor. Intel'in beceriksizliği bu.

Geri
Yukarı