VW Golf 7 araç için en uygun yakıt ve yağ seçimi

kebab man

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi geceler millet, 1.6 litre 110 beygir, BlueMotion, dizel ve 7 ileri otomatik DSG VW Golf 7 kullanıyorum. Aynı zamanda DPF sistemine de sahip. Şimdiye dek Shell’den sıradan mazot aldım. Malumunuz her geçen gün akaryakıta zam geliyor.
Şimdi hem kendi deneyimleriniz hem de öğrendiğiniz bilgilere göre hangi marka ve motorin tipini tercih etmek gerek? Hangi katkı daha fazla yol yapar yada daha az gürültülü çalışır? Söylemenizi istiyorum böylelikle hem ben hem de konuyu okuyan herkes faydalanır.

Bu arada aracın 15.000km bakımı 1 hafta önce yapıldı yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişti. Yanlış görmediysem de Shell Helix Ultra 5W30 yağ koyuldu gri kutulu sarı kırmızı yazılı. Bu yağ yüzde yüz uygun mudur? VW öneriyor mu yani? Eski yağ Castrol Edge imiş gene 5W30 ama tam modelini bilmiyorum, servis faturasına kısaltma ile yazılmış. Eski yağ ile maksimum 91 derece yağ sıcaklığı görmüştüm yeni yağ ise 97`ye kadar çıktı. Bu fark umarım normaldir?
Kusuruma bakmayın baya uzun yazdım şimdiden teşekkürler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shell ürünleri temiz ve kalitelidir. Aracınız dizel ise biz kendi arabamızda EuroDiesel kullanıyoruz.
Evet dizel. Shell’i biliyor ve seviyorum ama belki daha iyi bir seçenek vardır diye sormak istedim. İnternette başka forumlarlarda da genelde Shell V-Power kullanın demişler. Ben bugüne kadar hiç isimini söylemedim yalnızca bedelini ve dizel olduğunu söyledim. Pompacı ne koyarsa artık onu kullanıyordum.

Geri
Yukarı