Çözüldü W10 Home sürümünde Pro lisansı kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sir.Zero

Hectopat
Daha fazla  
Freedos laptopa W10 Home kurdum ama W10 Pro keyleri daha ucuzmuş, hiç etkinleştirilmemiş cihazı Pro keyle etkinleştirirsem sıkıntı olur mu?

Çözüm
Otomatik olarak Pro sürüme yükseltir. Windows 10 Home sürümünüz Windows 10 Pro olmuş olur yani.
Otomatik olarak Pro sürüme yükseltir. Windows 10 Home sürümünüz Windows 10 Pro olmuş olur yani.

Çözüm
Bazı pro keyleri otomatik olarak home versiyonu pro versiyonuna yükseltmeyebiliyor. Windows 10 Pro yükseltme keyleri ayrı olarak satılıyor. Eğer bilgisayarda home versiyonu halihazırda yüklüyse yükseltme keyi almanız gerekir. Eğer pro versiyon kuruluysa ve windows etkinleştirilmemişse pro keyi çalışacaktır.

@Querax Sıradan bir key'de yükseltebiliyor diye hatırlıyorum. Bir arkadaşım yükseltmişti. Bazı satıcılar sıradan keyin adına "yükseltme anahtarı" ibaresini ekleyerek daha pahalıya satabiliyor.

@Querax Sıradan bir key'de yükseltebiliyor diye hatırlıyorum. Bir arkadaşım yükseltmişti. Bazı satıcılar sıradan keyin adına "yükseltme anahtarı" ibaresini ekleyerek daha pahalıya satabiliyor.
Yaşadım durumu, pro key satın aldım ancak yükseltemedim, bedelsiz bir şekilde yükseltme keyi ile değiştirdiler o zaman yükseltebildim.

Geri
Yukarı