W10 PC bazen donuyor ve siyah ekran sorunu

Sistemde statik elektrik olabilir. Fişi çekip Power tuşuna basın biraz bekletin. Ek olarak son zamanda yaptığınız bir işlem var mıydı? Mümkünse elinizde halihazırda Windows diski ya da USB varsa Windows'u yeniliyebilirsiniz. Biraz daha bilgiye ihtiyacımız var.

Sistemde statik elektrik olabilir. Fişi çekip Power tuşuna basın biraz bekletin. Ek olarak son zamanda yaptığınız bir işlem var mıydı? Mümkünse elinizde halihazırda Windows diski ya da USB varsa Windows'u yeniliyebilirsiniz. Biraz daha bilgiye ihtiyacımız var.
Tekrar format atıyorum bakalım onuda denerim sizin başınıza mı geldi mi yoksa ?

Tekrar format atıyorum bakalım onu da denerim sizin başınıza mı geldi mi yoksa?

Bu statik elktrik olayından başıma bir işler geldiğini hatırlıyorum. Yani elinizde hazır varsa Windows'u yenilemek kolay olur. Bu seçeneğide aradan çıkarmış oluruz. USB hazırlaması uzun sürüyor. Ya da ayarlarda temiz başlangıç kısmı var orayı da kullanabilirsiniz. Dosylarınızı koruyarak sadece Windows'u yeniliyorsunuz.

Bu statik elktrik olayından başıma bir işler geldiğini hatırlıyorum. Yani elinizde hazır varsa Windows'u yenilemek kolay olur. Bu seçeneğide aradan çıkarmış oluruz. USB hazırlaması uzun sürüyor. Ya da ayarlarda temiz başlangıç kısmı var orayı da kullanabilirsiniz. Dosylarınızı koruyarak sadece Windows'u yeniliyorsunuz.
O kadar bilmiyorum yapmayı format attım . Güncellemeri yüklüyorum.

O kadar bilmiyorum yapmayı format attım. Güncellemeri yüklüyorum.

İllaki başına gelmiş birkaç arkadaş vardır burada. Genelde siyah ve mavi ekran sorunları yazılımsal oluyor. Bakalım bir güncellemeleri yapın. Bu arada hangi sıklıkla oluyor bu olay?

internette araştrın eğer sizle aynı sorunu yaşayan kişiler varsa yorumlara bakın çözmüş olabilir eğer çözülmediyse ekran kartının güncelleştirmesinden kaynaklı olabilir bi sonraki güncellemede çözerler yada garantisi varsa garantiye götür

O kadar bilmiyorum yapmayı format attım. Güncellemeri yüklüyorum.

Ayrıca bir bellek testide yapın RAM'den dolayı da bu sorunlar oluşabiliyor.
İnternette araştrın eğer sizle aynı sorunu yaşayan kişiler varsa yorumlara bakın çözmüş olabilir eğer çözülmediyse ekran kartının güncelleştirmesinden kaynaklı olabilir bir sonraki güncellemede çözerler ya da garantisi varsa garantiye götür.

Hocam eski Driver'lardan birini de kullabilir değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı