W11 Güncelleme sonrası ses gitti

dewilboyz

Kilopat
Windows 11 64 Bit kullanıyorum dün 2 tane güncelleme geldi bilgisayara bende yükleyip kapattım. Bugün açtığımda hiçbir şekilde ses gelmiyor bilgisayardan güncelleştirmeleri yüklemeden önce bir sorun yoktu. Güncelleştirmeleri sildim ama hiçbir şey değişmedi. Ses sürücüsünü falanda kaldırdıp tekrar yükledim ama nafile. Resimdeki gibi sesi alıyor ama ses çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-17 124740.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-17 124740.png
    29 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Sürücü nedir? 9475.1 mi? Realtek
Eğer o ise sürücü sorunlu arka jackler çalışmıyor ama bu sürücü direk PC'ye gelmiyor normalde kendimiz indirip kuruyoruz. Sizin sürücünüz nedir?

Sürücü nedir? 9475.1 mi? Realtek.
Eğer o ise sürücü sorunlu arka jackler çalışmıyor ama bu sürücü direk PC'ye gelmiyor normalde kendimiz indirip kuruyoruz. Sizin sürücünüz nedir?

9275.1'i yükledim Technopat'tan indirerek ama aynı hala ses yok. Ses geliyor uygulamalardan ama ben duyamıyorum. Dün çalışıyordu Windows 11'in güncellemesini yaptım bozuldu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-17 212359.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-17 212359.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
9275.1'i yükledim Technopat'tan indirerek ama aynı hala ses yok. Ses geliyor uygulamalardan ama ben duyamıyorum.

9475'i olacak 92 değildir o.

9475 bozuk. Yani ben dahil birçok kişide arka hoparlör sesi gelmiyor jack saptamıyor. O nedenle geçmiş sürücülerde 9468.1'i kurun.

9475.1'i silin direk. Eğer silmeyi bilmiyorsanız Aygıt Yöneticisi'nden ses kısmındaki tüm aygıtları kaldırın. Sonra sistemi kapatıp tekrar başlatın 9468.1'i kurun.

Bilgisayarı komple formatladım. Anakart sitesinden ses sürücüsünü de.

9475'i olacak 92 değildir o.

9475 bozuk. Yani ben dahil birçok kişide arka hoparlör sesi gelmiyor jack saptamıyor. O nedenle geçmiş sürücülerde 9468.1'i kurun.

9475.1'i silin direk. Eğer silmeyi bilmiyorsanız Aygıt Yöneticisi'nden ses kısmındaki tüm aygıtları kaldırın. Sonra sistemi kapatıp tekrar başlatın 9468.1'i kurun.

Bilgisayarı komple formatladım anakart sitesinden ses sürücüsünü de yükledim hala ses yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-17 222316.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-17 222316.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 37
Realtek High Definition Audio yazan hoparlöre sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarlamayı denediniz mi? Öyle bir seçenek sunuyor mu? Sunmuyorsa farklı jak girişine takmayı denediniz mi?

Realtek High Definition Audio yazan hoparlöre sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarlamayı denediniz mi? Öyle bir seçenek sunuyor mu? Sunmuyorsa farklı jak girişine takmayı denediniz mi?

Hocam sound bar kullanıyorum optik ses kablosu ile bağlı maalesef tek giriş var sizin söylediğiniz gibi varsayılanda. Ama hala ses yok

Tekrardan Windows 10 yükleyeceğim bakalım sorun Windows 11 de mi?

Hocam sound bar kullanıyorum optik ses kablosu ile bağlı maalesef tek giriş var sizin söylediğiniz gibi varsayılanda. Ama hala ses yok.

Tekrardan Windows 10 yükleyeceğim bakalım sorun Windows 11 de mi?

Sorun hala devam ediyor Windows 10 da ayni sorun mevcut. Bluetooth ile bağlanınca hiçbir problem yok ama kablo ile kesinlikle ses gelmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı