W8.1 vs W10

Pckey

Centipat
Daha fazla  
Hangisi daha iyi?
Ben Windows 8.1 kullanıyorum gayet iyi Windows 10'a göre daha hızlı açılması var. Ekran kartı sıkıntı yapıyor Windows 10'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus X555YI
AMD A8-7410 2.20 GHz
AMD Radeon R5 grafik ve AMD Radeon R5 M320 2GB
8 GB RAM
Bu sistemin aynısı var bende. Lanet bir sistem WİN10'da oyunlarda aşırı takılmalar oluyor ve hep hatalar çıkıyor. Ama normal kullanımda güzel WİN10. Eğer oyun oynayacaksanız bence WİN 8.1. PC'den kurtulabiliyorsanız kurtulun bence kullanmış biri olarak söylüyorum(PC hala duruyor sadece film, dizi izliyorum).

Bu sistemin aynısı var bende. Lanet bir sistem WİN10'da oyunlarda aşırı takılmalar oluyor ve hep hatalar çıkıyor. Ama normal kullanımda güzel WİN10. Eğer oyun oynayacaksanız bence WİN 8.1. PC'den kurtulabiliyorsanız kurtulun bence kullanmış biri olarak söylüyorum(PC hala duruyor sadece film, dizi izliyorum).
Ben bu bilgisayarla Metro Exodus oynadım. 20-25 FPS alıyorum. Sürümü Windows 8.1.
Windows 10 tavsiye ederim.Stabil çalışıyor.
Bu bilgisayar için stabil çalışmıyor maalesef. Bu bilgisayar ilk geldiğinde Windows 10 du. Bilgisayar 3'ünçü yılını tamamlayacaktı. Bende yeni sürümü gelmiş, deneyim dedim. O da 1903 güncelleştirmesiydi. Bilgisayarı yükselttim ve açtım. İki kere düzgün çalıştı üçüncü kez açınca normal şekilde çalıştı lakin siyah ekran geldi. Bende de eski bilgisayardan kalma Windows 8.1 format USB si vardı. Format attım, açıldı. 3 tane Windows 10 güncelleştirmesi yükledim ve devamlı çöktü. Video izlerken devamlı cızırdama geliyordu. Bende tekrar Windows 8.1 yaptım. Ekran kartını güncelleyince 3 GB oldu.
Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Allah izin ederse Windows 10 1903 güncellemesini deneyeceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı