W8.1 vs W10

Pckey

Centipat
Daha fazla  
Hangisi daha iyi?
Ben Windows 8.1 kullanıyorum gayet iyi Windows 10'a göre daha hızlı açılması var. Ekran kartı sıkıntı yapıyor Windows 10'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 10 kullanın. 1903'e zaten temiz kurulum ile geçmek gerekli.
Windows 7'den Windows 10 1609'a yükseltmiştim ondan sonra diğer tüm büyük güncellemeleri yaparak 1903'e kadar geldim bu süre içerisinde hiç temiz kurulum yapmadım veya format atmadım sistemim hiç sıkıntısız çalışıyor ben istisnayım galiba. [emoji23]

Windows 7'den Windows 10 1609'a yükseltmiştim ondan sonra diğer tüm büyük güncellemeleri yaparak 1903'e kadar geldim bu süre içerisinde hiç temiz kurulum yapmadım veya format atmadım sistemim hiç sıkıntısız çalışıyor ben istisnayım galiba. [emoji23]
Disk temizleden sistem dosyalarını temizlemenizi tavsiye ederim. işim gereği yüzlerce yükseltme yapılmış bilgisayar gördüm hepsi birbirinden beterdi.

Windows 10 1903 kullanıyorum hiç sıkıntı yaşatmadı hiç mavi ekran almadım performansı gayet iyi açılış hızı gayet iyi tasarımı bana göre daha güzel. Yanlış anlaşılmasın microsoft fanboy'u değilim bilgisayarımın diğer diskinde de Ubuntu kurulu, Laptopumda Windows 10 + Ubuntu dualboot var.
Katılıyorum bende 1903 sürümünü kullanıyorum.

Deneyimlerime göre Windows 10 berbat performanslı bir işletim sistemi. Örnek veriyorum Minecraft. Windows 8.1'da iken hiç kasma olmuyor fakat Windows 10 1903 sürümünde acayip kasma oluyor. Aynı şekilde Zula'da da aynı sorun mevcut. ben de uzun yıllar Windows 8.1 Pro kullandım Windows 10 yükselteyim dedim yarım saat dayanamayıp tekrardan Windows 8.1'e dönüş yaptım.

Deneyimlerime göre Windows 10 berbat performanslı bir işletim sistemi. Örnek veriyorum Minecraft. Windows 8.1'da iken hiç kasma olmuyor fakat Windows 10 1903 sürümünde acayip kasma oluyor. Aynı şekilde Zula'da da aynı sorun mevcut. ben de uzun yıllar Windows 8.1 Pro kullandım Windows 10 yükselteyim dedim yarım saat dayanamayıp tekrardan Windows 8.1'e dönüş yaptım.
Peki neden şuan hâla Windows 10 kullanıyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı