Wacom One By Çizim Tableti Alınır mı?

Osu için alacaksanız bir tanıdığım Wacom marka çizim tableti kullanıyor, memnun.

Tableti geçtiğimiz günlerde aldım ve yeni kullanmaya başladım. Üniversite öğrencisi olarak PDF'ler üzerinde daha rahat çalışabilmek, işlem yapabilmek, yazabilmek için aldım ve gayet akıcı, güzel bir kullanımı var. Hoşuma gitti açıkçası. Böyle bir ürün ve kalite için de fiyatının tam olması gerektiği skalada olduğunu düşünüyorum.
Tabletin kendisinde basınç hassasiyeti de var ve bu hassasiyet değerleri 1024-2048 gibi değerlerle ifade ediliyor. Eğer yoğun bir şekilde görsel çizim için kullanmayacaksanız bu değerin ne kadar yüksek olduğu çok bir şey ifade etmeyebilir. Bu tabletin hassasiyet değeri 2048 diye biliyorum.
Kaleminde pil yok veya şarj edilmeye gerek duymuyor, kalemin ucu tablete yaklaştırıldığı zaman aldığı enerjiyle çalışıyor. Bu yüzden kalem için pil veya şarj derdiniz olmuyor.
Kalemin üzerinde de iki tane buton var ve Wacom'un sitesinden indirilen sürücü programıyla konfigüre edilebiliyorlar hem genel kullanım için hem de seçtiğiniz programlar için özel amaçlar atayabiliyorsunuz.
Tablet small boyutta fakat genel kullanım için yeterli olduğunu düşünüyorum, korkutucu derecede küçük değil. Yeterince hakimiyet sağlanabiliyor tüm masaüstünde.

Benim almadan önce genel incelediğim şekli böyle ve gayet memnunum. Aklınızda böyle bir tablet almak varsa bu model en doğru seçeneklerden diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı