Wacom One By vs Wacom Intuos

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kız kardeşimin dijital çizime çok merakı var ama şu an imkan olmadığı içi kağıt üzerinde takılıyor.
Yıl başına Sürpriz olarak almayı planlıyorum, bütçem 700 TL.
Wacom One By Medium veya Wacom Intuos Small alma şansım var hangisi daha mantıklı?

Wacom One By Medium

Wacom Intuos Small
Geçmiş konulardan konu hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi düşündüm :D
@MisakiTaro
@efedesu
@mirsady
@MESs¹¹
@Yusuf Ensar Ertan
@Neko
@FantastikTürk
Başka önerileriniz var ise onlara da açığım tabii ki.
Bir de hangi programları önerirsiniz çizim için ben Photoshop'u biliyorum sadece.

Son düzenleme:
Medium almanızı tavsiye ederim büyük kullanmak daha kolay oluyor zaten 152,24 lira fark var.

Hocam üzerinde kısayol tuşları olmaması çok bir sıkıntı yaratır mı?
Heves ve dijital çizimi öğrenme aşamasında herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu işten para kazanmaya çalışmak, çizimi kısıtlı zamana sığdırmaya çalışmak gibi endişeler devreye girince kısayolların önemi biraz daha ön plana çıkıyor. Kısayollara alıştıktan sonra eksikliği hissediliyor elbet.
Arkadaşımızın önerisi ebat açısından doğrudur. Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın ekranına yakın ebatta tablet kullanarak daha çok verim alınabilir. Ekran ile tablet arasında büyük fark olduğu zaman, çizimi yönetmek ve hassas çizgiler oluşturmak biraz daha zorlaşıyor. Biraz kol hareketi daha fazla gerektirdiği için yorucu olsa da A4 ebatında tablet kullanımını tercih etmişimdir her zaman. Günümüz standart monitörlerine de eş değer bir ebat denebilir.

Heves ve dijital çizimi öğrenme aşamasında herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu işten para kazanmaya çalışmak, çizimi kısıtlı zamana sığdırmaya çalışmak gibi endişeler devreye girince kısayolların önemi biraz daha ön plana çıkıyor. Kısayollara alıştıktan sonra eksikliği hissediliyor elbet.
Arkadaşımızın önerisi ebat açısından doğrudur. Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın ekranına yakın ebatta tablet kullanarak daha çok verim alınabilir. Ekran ile tablet arasında büyük fark olduğu zaman, çizimi yönetmek ve hassas çizgiler oluşturmak biraz daha zorlaşıyor. Biraz kol hareketi daha fazla gerektirdiği için yorucu olsa da A4 ebatında tablet kullanımını tercih etmişimdir her zaman. Günümüz standart monitörlerine de eş değer bir ebat denebilir.
Adeta kafamda soru işareti bırakmama izin vermediniz hocam :D

Geri
Yukarı