Wake on lan nasıl kullanılır?

OmranOmar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Wake on lan´ı static IP almadan dinamik DNS ile public kullanmak istiyorum fakat çalışmamakta. Lan üzerinden PC açılıyor fakat olay public olunca çalışmıyor. Muhtemelen modem ayarlarında hata yaptım. Modem modelim TP-Link internette araştırdım fakat bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla statik IP bu işlem için şart gibi. Ya da bunu sizin için yapabilecek yetenekte bir modeme sahip olmanız gerekiyor.

Ben Asus DSL-AX82U kullanıyorum. Modemin kendi özelliği olduğu için statik IP'ye gerek kalmadan istediğim yerden uygulama üzerinden açabiliyorum.

Bildiğim kadarıyla statik IP bu işlem için şart gibi. Ya da bunu sizin için yapabilecek yetenekte bir modeme sahip olmanız gerekiyor.

Ben ASUS DSL-AX82u kullanıyorum. Modemin kendi özelliği olduğu için statik IP'ye gerek kalmadan istediğim yerden uygulama üzerinden açabiliyorum.

Hocam ben dinamik ip´ye çözüm için dinamik DNS öneriyorlar fakat Türkçe İngilizce herhangi bir video işime yaramadı.

CGN sistemine dahilseniz statik ip almak zorundasınız yoksa dış ağdan ev ağına erişemezsiniz. Dinamik DNS, CGN sistemine dahil olmayan fakat aldığı ip'lerin dinamik olduğu sistemler için gerekli.

Geri
Yukarı