Wake on LAN ile uzaktan başlatma

noyxo

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı uzaktan başlatmak için wake on lan kullanmak istiyorum. Telefondan başlatmak için uygulama yükledim. Telefon ile bilgisayar aynı Wi-Fi ağına bağlı ise wol çalışıyor ama telefondan Wi-Fi kapatıp mobil veri açarsam wol çalışmıyor. Modem ayarlarından "uzaktan erişim" ayarını açtım ama yine olmadı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten adı üstünde Wake on LAN yani Local Area Network. Yerel Ağ. Aynı ağa bağlı olmadan olmaz.

Wake On Lan'ın çalışma sebebi aynı ağı paylaşmalarından ötürü aralarında iletişim kurabilmeleri. Sizn mobil verinize geçtiğinizde ev internetinizin ip'si yerine servis sağlayıcınızın ip'sine geçtiğiniz için LAN'dan çıkmış oluyorsunuz.

Anydesk, teamviewer gibi programlar bunu uzaktan yapabiliyor sanırsam ama bende işe yaramadı. İşteyken ev bilgisayarını çalıştırmanın bir yolu yok mudur?

Bilgisayarımı uzaktan başlatmak için wake on lan kullanmak istiyorum. Telefondan başlatmak için uygulama yükledim. Telefon ile bilgisayar aynı Wi-Fi ağına bağlı ise wol çalışıyor ama telefondan Wi-Fi kapatıp mobil veri açarsam wol çalışmıyor. Modem ayarlarından "uzaktan erişim" ayarını açtım ama yine olmadı. Ne yapabilirim?

Evindeki IP sabit IP ise ve IP üzerinden VPN kurarsan evine açabilirsin. Modem ayarlarından VPN'i kurman gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı